تو خونه ما فلفل دلمه ای همیشه پیدا میشه، من خیلی وقتا خام خام میخورم، یا مثلا خرد میکنم و روش کمی آب لیمو میریزم و میارم سر سفره، یا توی پلوها و ماکارونی ازش استفاده میکنم، کلا طعمش را خیلی زیاد دوست دارم. این سری رفتم سراغ دفترچه آشپزی مامانم که از روی دستورات تلویزیون یادداشت میکنه و به این دستور رسیدم دیدم چقده خوشمزه می تونه باشه و خیلی بهتر از پلوی خالی با تن ماهی هست که خیلی ها وقتایی که وقت نداریم درست میکنیم. اینم راحته و سریع آماده میشه.  

مواد لازم:

تن ماهی                           1قوطی
پیاز                                   1 عدد متوسط
سیر                                   2 تا 3 حبه
جعفری خرد شده              1 پیمانه
فلفل دلمه ای                   2 عدد
ذرت پخته شده                1 پیمانه
برنج                                  3 پیمانه
نمک، فلفل                        به میزان لازم
زردچوبه                           به میزان لازم
زعفران آب کرده             به میزان لازم

طرز تهیه:

وقتی که قوطی تن ماهی شما به مدت 20 دقیقه در آب در حال جوش جوشید، روش آب سرد بگیرین تا کمی خنک شه بعد درش را باز کنید و با پشت قاشق روغنش را بگیرید و بذارین یک گوشه آماده باشه.
پیاز را مکعبی خرد کنید و با کمی روغن تفت بدین تا طلایی و سبک بشه، سیر را هم پوست گرفته و با سیر خرد کن له کنید و به پیاز اضافه کنید و تفت بدین ( یک کوچولو تفت کافیه چون زودی تلخ میشه) بعد بهش زردچوبه اضافه کنید و تفت بدین.
فلفل دلمه ای را مکعبی خرد کنید.
تن ماهی را به پیاز و سیر اضافه کنید و یک کم تفت بدین، فلفل دلمه ای و ذرت را هم اضافه کنید و یک استکان آب جوش اضافه کنید و بذارین مزه مواد با هم مخلوط بشه. اجازه بدین آب مواد کشیده بشه.برنج را به مرحله آب کش برسونید و 30 ثانیه قبل از آب کش کردن سبزی را بهش اضافه کنید و بعد آب کش کنید.

کف قابلمه کمی روغن و آب بریزید، من واسه ته دیگ این پلو از برنج استفاده کردم، بعد به ترتیب یک لایه برنج یک لایه زعفرون آب کرده بریزید.یک لایه هم از مواد تن ماهی با دسته قاشق یک کم مواد را با هم مخلوط کنید، من برای همه پلوهای مخلوط این کارو میکنم، چون دوست ندارم پلو نصفش سفید باشه نصفش زرد باشه نصفش قرمز. دوست دارم یکنواخت باشه، دور تا دور برنج نصف لیوان آب بریزید، مواد لابه لای برنج به اندازه کافی روغن داره و دیگه برنجتون را چرب نکنید.
و بذارین پلوی شما به مدت 30 تا 40 دقیقه با حرارت ملایم دم بکشه.

منبع:eligooloo.com


منبع : khorak.com

پلو تن ماهی با فلفل دلمه و ذرت
4 (64%) 72 رای