طرز تهیه رولت ته چین مرغ
 -آکارولت ته چین مرغ، طرز تهیه رولت ته چین مرغ، دستور تهیه رولت ته چین مرغ، مواد لازم برای تهیه رولت ته چین مرغ

آکاایران: طرز تهیه رولت ته چین مرغ

آکاایران: رولت ته چین مرغ در یک نگاه

آماده سازی :
120 دقیقه
طبخ :
120 دقیقه
موردمصرف : غذای اصلی
مناسب برای : مهمانی رسمی
میزان کالری : مشخص نشده
سختی : متوسط
محلی :
مناسب فصل : همه فصول

مواد لازم جهت تهیه رولت ته چین مرغ برای 5 نفر

مواد لازم مقدار واحد توضیحات
مرغ 1 عدد متوسط
ماست چکیده نیم کیلو گرم ترجیحا ترش
خلال بادام 50 گرم
زعفران به میزان لازم دم کرده غلیظ

برنج هایلی

برنج هایلی یکی از با کیفیت ترین برنج های موجود در بازار برنج است که با قیمتی مناسب به بازار عرضه شده است.  برنج هایلی از بهترین شالیزارهای هند تهیه شده و  سیستم کنترل کیفی در طول پروسه تامین، کیفیت نهایی محصول را تضمین می نماید. برنج هایلی بهترین دوست هر کدبانوی ایرانی با توجه به طعم خوش و خوش طبخ بودن خواهد بود  و شما را در مهمانی ها سربلند خواهد کرد . کیفیت و قیمت مناسب این برنج به همراه تبلیغات موثر گسترده، موجب گردیده است که برنج هایلی سهم بازار قابل توجهی از برنج های وارداتی را به خود اختصاص دهد.
" > برنج 4 پیمانه پلوپز روغن به میزان لازم و کره

طرز تهیه : رولت ته چین مرغ

مرغ را با یک و نیم لیتر آب می جوشانیم و کف آن را مرتب می گیریم، بعد به آن زردچوبه، پیاز یک عدد بزرگ، چند حبه سیر خرد شده، ساقه کرفس، یک عدد هویج، چوب دارچین و نمک و فلفل اضافه میکنیم به مدت 10 دقیقه با حرارت زیاد می جوشانیم بعد حرارت را ملایم می کنیم به مدت یک ساعت و نیم می پزیم بعد از طبخ باید حدود یک لیوان آب مرغ بماند. مرغ را بیرون آورده و پس از خنک شدن استخوان مرغ را می گیریم تکه های مرغ را خیلی ریز نکنید.


به نیمی از ماستمان کمی نمک، زعفران دم کرده غلیظ  دو قاشق غذاخوری و فلفل قرمز و کمی پود ر خردل اضافه می کنیم و مرغ ها رادر آن قرار می دهیم و در یخچال می گذاریم.(این کار را می توانیم حتی از روز قبل انجام دهیم که در این صورت خوشمزه هم می شود) حالا نیم دیگر ماست را هم به همین ترتیب مزه دار می کنیم و کنار می گذاریم برای برنج.


برنج را با یک قاشق زردچوبه می جوشانیم و آن را زنده برمی داریم. حتما اول کمی با آب ولرم شستشو می دهیم بعد کمی آب سرد. و برنج را با ماستمان مخلوط می کنیم + کمی روغن مایع.


حالا کف قالبمان یا در ماهیتابه گود نصف پیمانه روغن ریخته و نیمی از برنج را ریخته و صاف می کنیم و روی آن زعفران ریخته می شود

بعد مرغ ها را روی برنج می چینیم و خلال بادام ها راهم همه جای ظرف می پاشیم و بعد بقیه برنج را و دوباره زعفران.


با قاشق چند سوراخ روی برنج می دهیم. روی قالب رافویل کشیده و داخل فر گذاشته روی حرارت زیاد به مدت نیم ساعت و بعد با حرارت متوسط برای یک ساعت دیگر.
ویا اگر روی حرارت مستقیم خواستیم تهیه کنیم 10 دقیقه اول حرارت زیاد باشد و بعد حرارت را کم می کنیم... به مدت یک ساعت ونیم


رولت ته چین مرغ را من روی فویل رول کردم و در فر قرار دادم.

نووووش جان

.

منبع : bamacook.com

طرز تهیه رولت ته چین مرغ
4 (64%) 72 رای