آکاایران به نقل از برترین ها : غذاهای لبنانیتبوله


روش تهیه

1.    باقلا و نخود را از قبل خیس کنید. سپس آنها را پوست بگیرید با گوشت‌کوب یا در مخلوط‌کن به طور کامل خرد کنید. سپس سیر، پیاز، پیازچه و بقیه مواد را اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا کاملا نرم و پوره شوند. مخلوط را یک ساعت کنار بگذارید.

2.    پس از استراحت مایه، گلوله هایی به اندازه گردو از مخلوط بر دارید و به صورت گلوله های کوچک در دست شکل دهید.

3.    آنها را در سینی بچینید و بگذارید 15 دقیقه دیگر بماند. سپس در روغن فراوان سرخ کنید تا طلایی شود.

کباب موهامورا (غذاهای لبنانی طرز تهیه


روش تهیه

1.    پیاز و جعفری را در غذاساز بریزیزد و  ریز کنید. گوشت و ادویه ها را اضافه کنید و به مدت 1 دقیقه یا تا زمانی که گوشت و پیاز و جعفری به خوبی ترکیب شوند مخلوط کنید. سس موهامارا را اضافه کنید و مخلوط کنید تا مواد با هم ترکیب شوند.

2.    یک فنجان کوچک از مخلوط گوشت را بردارید و روی سیخ به شکل سوسیس در بیاورید. می توانید به جای سیخ دور آن را فویل بپیچید. به مدت 10 دقیقه در فر با حرارت 400 درجه فارنهایت (204 درجه سانتی گراد) قرار دهید. سیخ یا سوسیس های گوشتی را تا زمانی که بپزند از این رو به آن رو کنید. کباب را با نان پیتا و سالاد سرو کنید.

مطبل لبنانی

مواد لازم

•    یک کیلوگرم بادمجان

•    سه قاشق  سوپخوری ارده

•    نصف پیمانه آب لیموترش

•    نصف پیمانه روغن زیتون

•    پودر فلفل قرمز و نمک

غذاهای لبنانی


روش تهیه

1.    بادنجان‌ را کباب کنید. پوست آنها را بگیرید و بکوبید یا در مخلوط‌کن بریزید. ارده و آب لیموترش را به بادنجان اضافه کنید و کمی نمک بزنید. دو قاشق غذاخوری روغن هم اضافه و مخلوط کنید.

2.    مواد را داخل ظرف بریزید. وسط آن را گود کنید بقیه روغن زیتون را در گودی بریزید. روی مطبل را می‌توانید پودر فلفل قرمز و مقداری جعفری خردشده بپاشید و میل کنید.

مقلوبه (آشپزی