آموزش تصویری پخت فیله مرغمواد لازم فیله ی مرغ پنیری :فیله مرغ 6 عدد بزرگ 100 گرم / 200 کالری
نمک و فلفل سیاه تازه کوبیده به مقدار لازم 100 گرم / 0 کالری
کره 90 گرم 100 گرم / 737 کالری
ژامبون مرغ 3 برش ریز ریز شده 100 گرم / 107 کالری
سیر 2 حبه پوره شده 100 گرم / 120 کالری
پودر خردل یک دوم ق چ 100 گرم / 452 کالری
ادویه مخلوط پودر تخم گشنیز یک ق چ 100 گرم / 279 کالری
سس ورستر شایر یک و یک دوم ق غ نامشخص
نان تست تازه یک پیمانه ریز ریز خرد شده نامشخص
پنیر پارمزان یک سوم پیمانه رنده شده 100 گرم / 452 کالری
جعفری خرد شده یک و یک دوم قاشق غ 100 گرم / 25 کالریطرز تهیه فیله ی مرغ پنیری :


*. فیله های مرغ را تمیز کنید و بشورید و بعد از خشک کردن کمی بکوبید تا پهن تر شود. سپس نمک و فلفل بزنید و کنار بگذارید.نونهای تست را هم ریز ریز خرد کنید ( حواستون باشه تست نکنید) . دو سوم کره را داخل تابه آب کنید و ژامبونها را با اون تفت بدید اگه ژامبون نداشتید با سوسیس اینکارو بکنید.

 

 

مواد لازم برای فیله مرغ*. سپس به ترتیب پودر خردل،ادویه ها؛سس ورستر شایر،نان تازه خرد شده، پنیر پارمزان رنده شده و جعفری خرد شده را اضافه کنید و تمام مواد را مخلوط کنید و کناری بگذارید.

 


نحوه پخت فیله ی مرغ*. اگه سس ورستر شایر گیرتون نیومد که احتمالا همینه میتونید از سرکه سیرترشی هفت ساله استفاده کنید کلا این سس طعم سرکه میده. یادمه وقتی میخواستم میتلف درست کنم همه جا رو زیرو کردم و این سس گیرم نیومد منم جاش سس سالسا ریختم فکر میکردم طعمش تند ولی تویه مجله آشپزی خوندم که میشه جایگزین از سرکه ترشی استفاده کرد.

 

*. شاید جاش نباشه اینجا بگم ولی سس ماهی هم مثله این سس گیر نمیاد فقط سوپر مارکتهایی که جنس خارجی میارند شاید از قبل هنوز داشته باشند. سس ماهی "Sous Mahi " اگه زمانی توی دستور غذایی دیدید همچین سسی هست بدونید اسم سس؛ ماهی هست نه اینکه سس مخصوص ماهی باشه. یه سس خیلی خیلی تند تایلندیه که برای درست کردن " کیمچی " هم استفاده میشه.اگه یه روزی دیدید حتما این دو تا سس را بخرید، اینها به همراه سس سویا طعم جدیدی به غذاها میدند که تا حالا ممکنه امتحان نکرده باشید.

 

*. حالا فیله های مرغ را با باقیمانده کره چرب کنید و در سینی چرب شده مخصوص فر قرار بدید. بعد سطح روی فیله ها رو با مخلوط فوق بپوشانید و روی آنها یه کمی فشار بیارید تا فیله ها پرس شود. سینی را داخل فر گرم شده با حرارت 175 درجه سانتیگراد و در طبقه وسط فر به مدت 20 تا 25 دقیقه قرار بدید.برای تزئین ظرفتون میتونید روی ظرف را با برگهای اسفناج بچینید و مرغها را روی اون بگذارید و با حلقه های گوجه گیلاسی و بروکسل البته اگه گیر بیاد تزئین کنید.

 

 

پخت فیله مرغ

 


اختصاصی آکاایران

 


فیله ی مرغ پنیری
4.7 (94%) 34 رای