رولت مرغ چرخ کرده

رولت مرغ چرخ شده

 

مواد لازم رولت مرغ :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
سینه مرغ یک عدد 100 گرم / 200 کالری
گوشت چرخ کرده مرغ 300 گرم 100 گرم / 225 کالری
فیله مرغ یک عدد 100 گرم / 200 کالری
رب گوجه فرنگی یک قاشق غذاخوری 100 گرم / 76 کالری
سیر چند حبه 100 گرم / 120 کالری
آب لیمو نصف فنجان 100 گرم / 26 کالری
اسفناج پخته 350 گرم 100 گرم / 19 کالری
زعفران به اندازه لازم 100 گرم / 310 کالری
نمک و فلفل به اندازه لازم 100 گرم / 0 کالری
آب مرغ 1/5 لیوان نامشخص
روغن به اندازه لازم 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه رولت مرغ :

*. آکاایران : سینه مرغ را از استخوان جدا کنید. سعی کنید طوری این کار را انجام دهید که پاره نشود. فیله مرغ را هم روی تکه قبلی گذاشته و با بیفتک کوب به آرامی روی آنها ضربه بزنید تا باز شده.

*. جای استخوان سینه پر شده باشد.سپس به آنها نمک و فلفل و زعفران و کمی آبلیمو زده تا گوشت مرغ طعم دار شود.مقداری از گوشت مرغ را هم چرخ کنید و به همراه اسفناج ها و سیر له شده، روی تکه های مرغ بگذارید.

*. به آرامی آن را رول کرده و با نخ بپیچید و در فویل بگذارید.در فر از قبل گرم شده به مدت 1/5 ساعت با دمای 180 درجه سانتی گراد قرار دهید.در یک ظرف کوچک مقداری روغن بریزید و رب گوجه را در آن تفت داده.

*. بعد آب مرغ را​ همراه نمک، فلفل، زعفران و بقیه آبلیمو به آن اضافه کنید و بجوشانید تا غلیظ شود.مرغ را از فر بیرون آورده و فویل و نخ ها را باز کنید و در ظرف مناسبی بچینید و پس از سرد شدن آن را برش داده و سس را روی آن بریزید و سر سفره تان قرار​ دهید.

 

خواص سیر :

*. وقتی که سیر را به صورت ناشتا میل می کنید در واقع بدنتان را سم زدایی کرده اید. با همین کار ساده تمامی انگل ها و کرم های موجود در روده را بیرون رانده و سدی در برابر بیماری هایی مانند دیابت، فشارخون بالا و برخی از سرطان ها ایجاد می کنید.

*. خوردن سیر به صورت ناشتا همچنین روی جریان خون نیز تأثیر بیشتری می گذارد. این ماده ی غذایی فشارخون را کاهش می دهد و باعث هضم راحت غذا می شود.نتایج پژوهشی که در سال 2001 انجام شده است نشان می دهد افرادی که به طور مرتب سیر می خورند سه برابر کمتر از بقیه دچار سرماخوردگی می شوند.

 

اختصاصی آکاایران

 

طرز تهیه رولت مرغ
4.7 (94%) 34 رای