خوراک مرغ با گل کلمم

خوراک گل کلم یکی از غذاهای بسیار خوشمزه ایرانی است که خیلی ها تا به حال نخورده اند، ولی با یک بار خوردنش وسوسه به خوردن مجدد این خوراک خواهند شد. در این بخش از سایت آکاایران قصد داریم تا به شما طرز تهیه خوراک گل کلم را آموزش دهیم، با ما همراه باشید.

ابتدا گل کلم ، فلفل دلمه ها و هویج ها را ریز کنید، سپس سینه مرغ را، در حالی که پوست آن را جداکرده اید، به صورت شینسل درآورید و در ماهی تابه داغ سرخ کنید تا به رنگ طلایی درآید،...

خوراک مرغ با کلم

خوراک گل کلم

 

مواد لازم برای آشپزی آکا

:
▪ سینه مرغ : نیم کیلو
▪ روغن مایع : سه قاشق غذاخوری
▪ نمک : به مقدار لازم
پودر کاری (در صورت تمایل ): دو قاشق چایخوری
▪ آب مرغ : نصف لیوان
▪ گل کلم : یک عدد متوسط
▪ فلفل دلمه ای : ۳۰۰ گرم
▪ هویج : ۴ عدد
▪ این مواد برای چهار نفر کافی می باشد.


● طرز تهیه :
ابتدا گل کلم ، فلفل دلمه ها و هویج ها را ریز کنید، سپس سینه مرغ را، در حالی که پوست آن را جداکرده اید، به صورت شینسل درآورید و در ماهی تابه داغ سرخ کنید تا به رنگ طلایی درآید، سپس نمک وپودر کاری را روی آن بپاشید. آن گاه یک لیوان آب مرغ را داخل ماهی تابه بریزید تا سه دقیقه جوش بخورد. زمانی که آب مرغ را می ریزید، هویج وفلفل های دلمه را که به صورت رشته ای بریده اید، به آن اضافه کنید. اگر دوست داشتید، در این مرحله می توانید مقداری آب لیمو و یک قاشق مرباخوری رب گوجه فرنگی هم به خوراکتان بیفزایید. سه دقیقه قبل از این که غذا را از روی اجاق بردارید، گل کلمم ها راداخل خوراک بریزید و آن را هم بزنید.
حالا شما می توانید خوراک مرغتان را میل کنید.

خوراک مرغ با گل کلم
4.7 (94%) 34 رای