خوراک دریایی در سبد سیب زمینی

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکاماهی 500 گرم
میگو تاره 500 گرم
نخود فرنگی 250 گرم
روغن 1 فنجان
زنجبیل 2 قاشق مرباخوری
فلفل قرمز دلمه ای 1 عدد
سس چینی 2 قاشق سوپخوری
سس میگو 2 قاشق مرباخوری
سیب زمینی 200 گرم
آرد ذرت 0.25 فنجان

طرز تهیه :

سبد های سیب زمینی را می توانید آماده نموده و خنک کنید و در کاغذ فویل یا مشماع بپیچید و در جای خشکی بمدت 4 روز نگهداری کنید و هنگام سرو غذا آن را بمدت 10 دقیقه در فر با حرارت متوسط گرم کنید , برای درست کردن سبدهای سیب زمینی از سبد ها مخصوص که تصویری که تصویر آن در پایین صفحه نمایان است استفاده می شود که شما می توانید از فروشگاهها تهیه کنید همچنین می توانید از دو صافی فلزی به قطرهای 9 و 7 سانتی متر استفاده کنید .
ماهی را به قطعات کوچک ببرید , میگو ها را تمیز کرده و بشوئید , سر و ته نخود فرنگی ها را ببرید , روغن را در ماهیتابه گرم کرده و فیله ماهی و زنجبیل را بمدت 2 دقیقه در آن تفت دهید , میگو , فلفل و نخود فرنگی را افزوده و بهم بزنید تا میگو ها بپزند سپس سسها را اضافه کرده و مخلوط کنید و آن را با قاشق در سبد های سیب زمینی بریزید .

طرز تهیه سبد سیب زمینی :
مرحله 1 :
سیب زمینی ها را پوست کنده و درشت رنده کنید و با آب سرد پسته و کنار بگذارید تا آب آنها برود سپس با آرد ذرت مخلوط نمایید . دو صافی را با روغن چرب کنید و حدود یک چهارم از سیب زمینی های رنده شده را کف صافی بزرگتر قرار داده و فشار دهید .
مرحله 2 :
صافی کوچکتر را روی سیب زمینی ها گذاشته و دسته های دو صافی را سفت با هم نگه دارید و در روغن داغ فراوان فرو کرده و سرخ کنید تا طلایی شوند و بهم بچسبند , این کار را با باقی سیب زمینی ها تکرار کرده و 4 سبد درست کنید و انها را در فر با حرارت متوسط گرم کنید .
طرز تهیه سس چینی:
لوبیا , پیاز و سیر پوره شده را با هم مخلوط کنید
طرز تهیه سس میگو:
شکر , روغن , فلفل , پیاز , سیر و میگوی رنده شده را با هم مخلوط کنید

گردآوری توسط بخش غذاهای چینی سایت آکا
خوراک دریایی با سیب زمینی
4.8 (96%) 78 رای