اردک سرخ شده خوشمزه

درست کردن اردک سرخ شده

 

مواد لازم اردک سرخ شده :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
گوشت مرغابی 1 عدد نامشخص
عسل 2 قاشق سوپخوری 100 گرم / 288 کالری
سس سویا 2 قاشق سوپخوری 100 گرم / 43 کالری
روغن 1 قاشق سوپخوری 100 گرم / 0 کالری
پرتقال 2 عدد 100 گرم / 37 کالری
آب پرتقال 1 فنجان 100 گرم / 33 کالری
آب لیموترش 0.25 فنجان 100 گرم / 9 کالری
آب مرغ 0.25 فنجان نامشخص
آرد ذرت 1 قاشق سوپخوری 100 گرم / 370 کالری
آب 1 قاشق سوپخوری 100 گرم / 0 کالری
کمپوت هلو 425 گرم 100 گرم / 55 کالری
آناناس کنسرو شیرین 450 گرم 100 گرم / کالری

 

طرز تهیه اردک سرخ شده :

آکاایران : این غذا را با مخلوط یک قاشق غذا خوری سس فلفل و یک قاشق چایخوری سس سویا سرو نمایید.اردک را تمیز کرده و گردن آن را جدا کنید و بشوئید , داخل و خارج اردک را با مخلوط سس سویا و عسل چرب کنید و در ظرفی قرار داده.

بدون اینکه درب آن را بگذارید بمدت یک شب در یخچال قرار دهید تا چاشنی آن کاملا جذب گوشت اردک شود. اردک را با روغن چرب کنید و بمدت یک ساعت در فر با حرارت متوسط بپزید سپس آن را خارج کرده و به قطعات کوچک خرد کنید و با سس میوه سرو نمایید.

 

طرز تهیه سس میوه :

پرتقال را پوست کنده و قاشهای آن را جدا سازید و پوست نازک اطراف هر قاشق آن را بکنید , آب پرتقال , عسل , آبلیمو , سس سویا , آب مرغ و مخلوط آرد ذرت و آب را در ماهیتابه ریخته و روی گاز قرار داده و مرتب بهم بزنید تا بجوشد و غلیظ شود , گلابی , آناناس و پرتقالها را بیافزایید و مخلوط کنید.

 

خواص آناناس :

تاثیر مصرف آناناس در دفع سنگ کلیه

آناناس ادرارآور و تصفیه کننده است و شهرت زیادی در دفع ضایعات بدن دارد. این میوه ی خوشمزه به پاکسازی کلیه ها و دفع سنگ کلیه کمک زیادی می کند. می توانید از آب آناناس طبیعی برای این منظور استفاده کنید. همچنین می توانید آن را با شیر گیاهی برنج مخلوط کرده و خاصیت آن را چند برابر کنید. برای این کار به مقداری میوه ی آناناس و ۲۵۰ میلی لیتر شیر برنج نیاز دارید. این دو ترکیب را داخل مخلوط کن بریزید و به مدت چند دقیقه میکس کنید. می توانید برای رقیق تر کردن آن کمی آب نیز اضافه کنید.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
گردآوری توسط بخش غذاهای چینی سایت آکا
اردک سرخ شده همراه با سس میوه
4 (76%) 26 رای