بستنی نارگیل

طرز تهیه ی بستنی نارگیلی

مواد لازم بستنی نارگیل :

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
تخم مرغ 3 عدد 100 گرم / 147 کالری
شکر 0.5 فنجان 100 گرم / 400 کالری
خامه زده شده غلیظ 0.3 لیتر 100 گرم / 250 کالری
توت فرنگی 500 گرم 100 گرم / 35 کالری
نارنگی 310 گرم 100 گرم / 35 کالری
آب پرتقال 2 قاشق سوپخوری 100 گرم / 33 کالری
آرد ذرت 1 قاشق سوپخوری 100 گرم / 370 کالری
آب 1 قاشق سوپخوری 100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه بستنی نارگیل :

*. آکاایران : تخم مرغ ها را در قابلمه ریخته و روی شعله ملایم گاز بدون اینکه بجوشد بهم بزنید تا کف کند سپس از روی گاز برداشته و در کاسه بزرگی بریزید و در دمای اتاق کنار گذاشته تا خنک شود . خامه را بهم یزنید تا سفت شده.

*. بصورت کف نوک تیزی روی قاشق بایستد و ان را به مخلوط تخم مرغ بیافزایید . توت فرنگی را د مخلوط کن بریزید تا بصورت پوره شود و آن را به مخلوط خامه افزوده و بهم بزنید . مخلوط را در قالب کیک گودی بریزید و درب آن را گذاشته.

*. بمدت چند ساعت در فریزر قرار دهید تا تقریبا یخ ببندد سپس آن را در کاسه ای بر گردانده و با هم زنی برقی بهم بزنید تا نرم شود و مجددا در قالب ریخته و روی آن را بپوشانید و بمدت چند ساعت یا یک شب در فریزر گذاشته تا شکل بگیرد و ان را با سس نارنگی سرو نمایید و با برشهای نارنگی تزئین کنید.

سس نارنگی :

*. برش های نارنگی را از قوطی کمپوت خارج نموده و نصف شربت ان را نگه دارید ( در صورتیکه به کمپوت نارنگی دسترسی ندارید خود ان را تهیه کنید ) نارنگی ها را در مخلوط کن ریخته تا بصورت پوره شوند سپس پوره را با شربت نارنگی , آب پرتقال مخلوط آب و آرد ذرت در ماهیتابه ریخته و گرم کنید تا سس بجوشد و غلیظ شود .

خواص نارنگی :

*. نارنگی علاوه بر خاصیت اشتهاآوری از جمله میوه هایی است که برای قلب و معده مقوی بوده و به عنوان یک اشتهاآور طبیعی برای بیماران کم اشتها و افرادی که تمایل به افزایش وزن دارند، تجویز می شود.

*. کارشناسان تغذیه می گویند نارنگی به دلیل داشتن ویتامین های ث، آ و ب مفرح قلب است و می تواند اعمال قلب را تنظیم کند.این میوه ادرار آور خوبی است و از این رو می تواند سموم بدن را دفع کند.

اختصاصی آکاایران

.
گردآوری توسط بخش غذاهای چینی سایت آکا
بستنی میوه ای با چاشنی نارگیل
4 (76%) 26 رای