غذای چینی ها

غذای چینی با نودل

 

مواد لازم طباخی چینی :

علاقه

قدری

 

طرز تهیه طباخی چینی :

*. آکاایران : غذا های چینی یکی از متداولترین غذا های آسیایی برای توریست ها بشمار می رود که تنوع زیادی در مزه و چاشنی آنها بکار رفته است . غذاهای بخار پز بخصوص برای افرادی که رژیم غذایی دارند و به فکر سلامتی خود می باشند از جمله محبوبترین غذاهای آنها بشمار می رود.

*. غذاهای چینی محلی به صرف شام : غذاهای محلی کانتن از مشهورترین غذاهای چینی در دنیا می باشند , این غذا ها بسیار متنوع و غالبا سرخ کردنی هستند و دارای طعمی لذیذ و مطبوع بوده که بیشتر بعلت تازگی مواد غذایی می باشد تا بخاطر چاشنی های آنها در لیست این غذا ها عبارتند از ( سوپ مخلوط چینی , مرغ سوخاری با چاشنی لیمو چینی , نخود فرنگی و مارچوبه با چاشنی عسل چینی , خوراک فیله گوساله چینی , مخلوط برنج چینی , گوشت راسته کبابی چینی , تافی ترد سیب چینی ).

*. غذاهای چینی به سبک پکن : غذا های محلی پکن معمولا ساده اما بسیار لذیذ و مقوی می بتشند و اکثرا بجای برنج از رشته استفاده می کنند , این غذا ها در روغن فراوان سرخ شده و گاهی با لایه ای از خمیر پوشانده می شوند , غذای اردک این منطقه معروف میباشد , معمولا این غذا ها برای میهمانی شام فراهم می شوند در لیست این غذا ها عبارتند از ( خوراک بره چینی , میگو با چاشنی فلفل چینی , مخلوط رشته با سبزیجات چینی , فیله گ.ساله سرخ شده چینی , شیرینی پفکی چینی , خوراک اردک چینی ).

*. غذاهای ساده به سبک چینی برای شام : این دسته از غذا های چینی طعم و پخت گوناگونی دارند و شما می توانید آنها را به میل و سلیقه خود سرو نمایید , زمان پخت را طوری تنطیم کنید که کیک طلایی بخار پز را بلافاصله بعد از خارج کردن از زودپز سرو نمائید , در لیست این غذا ها عبارتند از ( مخلوط جوانه لوبیا و قراچ چینی , تخم مرغ پر شده با میگو چینی , کیک پفکی طلایی چینی , خوراک گوشت با سس آلو , مرغ با چاشنی پیازچه , کلم برگ با سس خامه ای ).

*. غذا های کبابی چینی : این دسته از غذا ها بسیار لذیذ و معطر بوده و بستنی های آن شیرین و گوارا می باشند , غذا را به ترتیبی که ذکر شده سرخ نموده و سرو نمایید در صورت تمایل می توانید ذرت یا سبزیجات پخته را با غذا سرو نمایید , در لیست این غذا ها عبارتند از ( میگوی چاشنی دار کبابی چینی , گوشت راسته کبابی چینی , استیک با چاشنی فلفل سیاه چینی , بستنی میوه ای با چاشنی نارگیل چینی , برنج و آناناس چینی , بلدر چین کبابی و با چاشنی عسل چینی ).

*. غذا های چینی تند و چاشنی دار : اید دسته از غذاها تند و چاشنی دار می باشند , ما مقدار فلفل را در کم ذکر نمودیم , اما شما می توانید به میل خود مطابق ذائقه افراد خانواده آن را افزایش دهید , بستنی بادامی در خاتمه این بخش بسیار لذیذ و مقوی بوده و برای دسر میهمانیهای شام مناسب است , در لیست این غذا ها عبارتند از ( خوراک مرغ با گشنیز چینی , فیله با چاشنی آلو و فلفل چینی , بستنی بادامی چینی , مرغ با برنج ترد چینی , ماهی سرخ شده با سس سیر چینی , مخلوط گوشت و سبزیجات چینی ).

*. پیش غذا های چینی : پیش غذا های چینی نیز بسیار لذیذ و خوشمزه هستند , در لیست این پیش غذا ها عبارتند از ( توپ برنج چینی , مخلوط گوشت با قالب خمیری ستاره ای شکل چینی , رولت گوشت و تن ماهی چینی , کلوچه گوشت و مرغ چینی , مخلوط پفکی پیازچه و کنجد چینی , مخلوط توپی میگو و قارچ چینی , تارت فرنی دار چینی , کلوچه ستاره ای خرما چینی ).

*. غذا های چینی فصل تابستان : این دسته از غذاهای چینی برای ناهار یا بصورت سبک برای عصرانه در هوای گرم ایده آل است , برای پخت سریعتر و آسانتر , غذاها را بهر ترتیبی که ذکر شده درست کنید , وعده اصلی غذایی با برنج و سس سویا یا با زنجبیل خرد شده سرو می شود , دسر لذیذ و خنک خربزه در پایان این بخش مکمل غذاهای تابستانی می باشد , در لیست این پیش غذا ها عبارتند از ( اردک سرخ شده با سس میوه چینی , رولت تخم مرغ با سس گشنیز چینی , خوراک غذاهای دریایی و سبزیجات بروی برگهای کاهو چینی , کلم بروکلی و زنجیل چینی , دسر خنک هندوانه و نشاسته چینی , گوشت کبابی با قارچ صدفی چینی ).

*. انواع کوکتل چینی : این پیش غذا ها بسیار لذیذ و برای میهمانیها ایده آل می باشند , سعی کنید در میهمانی بعدی خود حتما از این پیش غذا ها استفاده نمایید , در لیست این پیش غذا ها عبارتند از ( قارچ پر شده چینی , توپ گوشت کنجدی , ترشی مخلوط سبزیجات چینی , مخلوط پفکی ماهی و گوشت چینی , بال پر شده مرغ چینی , بال مرغ چاشنی دار سرخ شده ).

*. خوراک های متنوع دریایی چینی به صرف ناهار : غذاهای این بخش سبک و لذیذ و مقوی می باشند و تهیه آنها وقت زیادی نمی گیرد , شما می توانید بسیاری از مقدمات کار را از قبل انجام داده و تنها پخت آنها را در لحظات آخر انجام دهید , پیشنهاد می شود سبک غذاهای دریایی و املتها را با هم سرو کنید , در لیست این پیش غذا ها عبارتند از ( خوراک دریایی در سبد سیب زمینی چینی , ماهی ترش و شیرین چینی , ماکارونی با مواد دریایی چینی , بستنی زنجبیل با کیوی , املت جوانه لوبیا و میگو چینی ).

 

خواص کیوی :

پادزهر سیگار

*. سیگاری ها به ویتامین C بیشتری نیاز دارندو زیرا مواد سمی مخصوصاً رادیکالهلی آزاد موجود در دود سیگار ویتامینها را از بین می برد. بنابراین سیگاریها باید حدود ۴۰% بیشتر ویتامین C مصرف کنند. این مقدار با خوردن ۲ عدد کیوی کسب می شود.

درمان استرس

*. استرس و کمبود خواب روی بدن انسان اثر می گذارد. هرکس می خواهد به این وضع دچار نشود باید در روز ۴ عدد کیوی بخورد. ۴ عدد کیوی را در طول روز تقسیم کنید. مثلاً صبح” ظهر” بعدازظهرو عصر. چون بدن انسان نمی تواند ویتامین C را ذخیره کند.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
گردآوری توسط بخش غذاهای چینی سایت آکا
نکاتی برای آشپزی چینی
4.8 (96%) 78 رای