طرز تهیه سالاد نودل چینی

تهیه سالاد نودل

 

مواد مورد نیاز سالاد نودل :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
مرغ آبپز خرد شده یک لیوان 100 گرم / 200 کالری
جعفری خرد شده یک لیوان 100 گرم / 34 کالری
هویج رنده شده یک لیوان 100 گرم / 40 کالری
پیاز خرد شده قاشق غذاخوری 100 گرم / 36 کالری
مایونز 1/4 لیوان 100 گرم / 691 کالری
خامه 1/4 لیوان 100 گرم / 250 کالری
نودل یک بسته 100 گرم / 300 کالری

 

طرز تهیه سالاد نودل :

*. آکاایران : سس مایونز و خامه را در یک ظرف جداگانه با یکدیگر مخلوط می کنیم.در یک کاسه بزرگ مرغ ، جعفری پیاز و هویج را مخلوط می کنیم. سپس مخلوط مایونز و خامه را به آن اضافه می کنیم.

*. در آخر رشته چینی (نودل) را طبق دستورالعمل روی پاکت (در حدود ۳ تا ۴ دقیقه) در آب جوش قرار می دهیم و آن را آبکش کرده و به مخلوط سبزیجات و مرغ می افزاییم.

*. برای جلوگیری از خمیر شدن رشته چینی بهتر است قبل از سرو کردن سالاد به مخلوط اضافه شود.امیدواریم با تهیه این سالاد نودل خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

 

خواص هویج :

هویج و سلامت چشم

*. یادمه همیشه از بچگی میشنیدم که هویج سوی چشم رو زیاد میکنه. حتی انقدر این قضیه توی ذهنم جا افتاد که وقتی دوران مدرسه کمی چشمم ضعیف شده بود و احتیاج به عینک پیدا کردم هویج بیشتری میخوردم تا چشمم به سلامت اولش برگرده. اینطوری که به نظر میرسه این خاصیت ویژه هویج به لطف حضور مقادیر زیادی از بتاکاروتن هست که در کبد به ویتامین A تبدیل میشه. این ویتامین در شبکیه چشم به Rhodopsin ، رنگدانه ارغوانی لازم برای دید در شب تبدیل میشه. بتا کاروتن باعث بهبود دید در شب و محافظت چشم در برابر بیماری هایی مثل آب مروارید میشه.

 

اختصاصی آکاایران

 

.
گردآوری توسط بخش غذاهای چینی سایت آکا
سالاد نودل چینی
4 (76%) 26 رای