مواد لازم 

خوراک مرغ و جوانه ماش

درست کردن خوراک مرغ و جوانه ماش


 مواد لازم خوراک مرغ و جوانه ماش برای 4 نفر :

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
سینه مرغ 2 تکه کامل 100 گرم / 200 کالری
قارچ یک بسته متوسط 100 گرم / 27 کالری
جوانه ماش یک بسته 100 گرم / 357 کالری
پیاز یک عدد متوسط 100 گرم / 5 کالری
سیر یک تا دو حبه 100 گرم / 120 کالری
سس خردل به مقدار لازم 100 گرم / 182 کالری
نمک فلفل و زردچوبه به مقدار دلخواه 100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه خوراک مرغ و جوانه ماش :

*. ابتدا مرغ را 25 دقیقه میپزیم.و بعد آن را به شکل ریش ریش شده در می آوریم.پیاز و سیر را ریز خرد کرده و در کمی روغن تفت میدهیم.قارچ را به ورقه های نازک خرد کرده و به پیاز می افزاییم .

*. برای جلوگیری از سیاه شدن آن کمی آب لیمو اضافه می کنیم.حدود 5 دقیقه بعد به آنهل جوانه ماش را هم می افزاییم و در انتها مرغ را هم همراه بقیه مواد تفت می دهیم.دقایقی بعد ادویه جات را اضافه می کنیم.

*. درب ظرف را می گذاریم و صبر می کنیم تا آب قارچ و جوانه ها جمع شود.در انتها سس خردل را اضافه می کنیم.این غذا را با سس گوجه فرنگی و سبزیجات می توانیم مصرف کنیم.این غذا به خاطر داشتن جوانه ماش سرشار از ویتامینهای گروه ب است.

 

خواص خردل :

دفع خلط با خردل

*. اگر بینی تان گرفته است سراغ خردل بروید. خردل حاوی ترکیباتی مثل «میروزین» و «سینیگرین» است که خلط ها را روان و دفع آن ها را آسان تر می کند. دو قاشق غذاخوری دانه ی خردل را له کرده و با یک فنجان آرد گندم مخلوط و کمی آب اضافه کنید. مقداری وازلین به سینه ی خود بمالید و روی آن یک لایه ترکیب خردل و آرد پخش کنید. اجازه دهید این مرهم به مدت حداکثر ۱۵ دقیقه روی سینه تان بماند. توجه داشته باشید اگر این مرهم بیش از این مدت روی پوستتان بماند امکان دارد پوستتان دچار سوختگی شود. توصیه می کنیم بعد از استفاده از خردل دست هایتان را با دقت بشوید.

 

اختصاصی آکاایران

.
گردآوری توسط بخش غذاهای چینی سایت آکا
خوراک مرغ و جوانه ماش غذای چینی ابران
4 (76%) 26 رای