طرز تهيه بستني ايتاليايي

 

 

 

مواد لازم بستنی ایتالیایی :

 

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
پودر ژلاتین یک قاشق چایخوری 100 گرم / 338 کالری
شیر یک دوم پیمانه 100 گرم / 110 کالری
کره بدون نمک ۶۰ گرم 100 گرم / 746 کالری
وانیل شکری ۲ قاشق چایخوری نامشخص
آب یک قاشق غذاخوری 100 گرم / 0 کالری
سفیده تخم مرغ ۳ عدد 100 گرم / 147 کالری
پودر شکر یک دوم پیمانه 100 گرم / 400 کالری
آب لیمو یک قاشق چایخوری 100 گرم / 42 کالری
شربت قند یک قاشق غذاخوری 100 گرم / نامشخص کالری
بیسکویت ۱۲۰ گرم 100 گرم / 330 کالری

 

 

طرز تهیه بستنی ایتالیایی :

 

 

*. ابتدا آب را داخل یک کاسه کوچک بریزید و پودر ژلاتین را روی آن بپاشید و اجازه دهید تا ۲ الی ۳دقیقه بماند تا نرم شود، پس از آن شیر، کره و وانیل را در قابلمه ای مخلوط کرده و روی حرارت ملایم قراردهید، سپس این مواد را آرام به هم زنید تا شیر گرم و کره در آن آب شود. آنگاه قابلمه را از روی حرارت برداشته.

 

 

*. ژلاتین را به آن اضافه کنید تا کاملا حل شود، پس از آن بگذارید این مایه خنک شود و چندبارهم بزنید تا سفت نشود.پس از این مراحل سفیده ها را در کاسه بزرگی با همزن دستی یا برقی آن قدر به هم بزنید تا کاملا سفت شود. سپس پودر شکر را به تدریج به سفیده ها اضافه کنید و به هم بزنید تا زمانی که رنگ مایع تان کاملا غلیظشود، در این حین آب لیمو را نیز به آن اضافه کنید و به مدت ۳۰ ثانیه دیگر به هم بزنید.

 

 

*. پس از آن ، مخلوط شیر را که خنک شده به تدریج به مواد اضافه کنید و آرام مخلوط کنید.در این مرحله مواد آماده شده را درون دستگاه بستنی ساز بریزید و در صورتی که این دستگاه را در اختیارنداشته باشید مواد را در ظرف پلاستیکی گودی بریزید و آن را در فریزر با درجه بالا قرار دهید.

 

 

*. بعد از دو ساعت مواد به تدریج سفت می شود، در این هنگام آن را از فریزر خارج نمائید و با همزن آن قدربزنید تا نرم و یکدست شود. و پس از آن بیسکویت خرد شده را به مواد اضافه کنید.سپس در ظرف را محکم ببندید و دوباره آن را داخل فریزر با درجه کم بگذارید.قبل از مصرف بستنی ، آن را در مایکروویو قرار دهید تا کمی نرم شود، برای تزئین می توانید از گیلاس وویفر استفاده نمایید.

 

 

 

 

خواص تخم مرغ :

 

 

*. تخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.بنابراین مصرف تخم مرغ با سایر موادغذایی که از نظر پروتئینی فقیر هستند مانند نان ، برنج و غلات، باعث تکمیل ارزش پروتئینی غذا می شود.

 

 

 

 

اختصاصی آکاایران

 

 

 

 

طرز تهیه بستنی ایتالیایی
4.7 (94%) 41 رای