*. نیم کیلو گرم یا دو کاسه ماست خوری توت فرنگی را پاک کرده و شسته سپس در مخلوط کن می ریزیم تا پوره توت فرنگی به دست آید.


 

پیش غذامواد لازم برای تهیه مارمالاد توت فرنگی :شکر نیم کیلوگرم یا دو کاسه ماست خوری 100 گرم / 400 کالری
توت فرنگی نیم کیلوگرم یا دو کاسه ماست خوری 100 گرم / 35 کالری
پودر ژله توت فرنگی دو قاشق غذاخوری 100 گرم / 35 کالریبا این مقدار مواد لازم حدوداً به اندازه چهار کاسه ماست خوری از مارمالاد توت فرنگی خواهیم داشت.

 

*. دو قاشق غذاخوری پودر ژله توت فرنگی معادل 30 گرم (در صورتی که بخواهیم مارمالاد را برای تهیه تارت استفاده کنیم، می توان کل پودر ژله را مصرف کرد)


انواع دسر


*. دو کاسه ماست خوری شکر (معادل نیم کیلو گرم)، دو کاسه ماست خوری سر پر توت فرنگی (معادل نیم کیلو گرم)


روش تهیه مارمالاد توت فرنگیطرز تهیه مارمالاد توت فرنگی :


*. نیم کیلو گرم یا دو کاسه ماست خوری توت فرنگی را پاک کرده و شسته سپس در مخلوط کن می ریزیم تا پوره توت فرنگی به دست آید.دستور مارمالاد توت فرنگی*. پوره توت فرنگی و شکر را در قابلمه ریخته، در آن را گذاشته تا به جوش آید. سپس در قابلمه را برداشته تا سه الی پنج دقیقه بجوشد. مرتب آن را هم می زنیم تا سر نرود.آموزش مارمالاد توت فرنگی*. دو قاشق غذاخوری پودر ژله توت فرنگی را (یا در صورتی که بخواهیم مارمالاد سفت شود، کل پودر ژله را در یک لیوان آب جوش حل کرده) کم کم اضافه کرده، هم می زنیم تا مارمالاد آماده شود. شعله را خاموش کرده و بعد از کمی سرد شدن، در یخچال قرار می دهیم تا آماده پذیرایی شود.پیش غذا


تهیه مارمالاد توت فرنگیخواص توت فرنگی  :


*. توت فرنگی به حالت خودرو در بعضی نواحی شمالی ایران وجود دارد و بعضی اوقات به دلیل خوش طعمی ، میوه آن را به طور مصنوعی پرورش می دهند . از دیرباز همه قسمت های این گیاه مصرف دارویی داشته است و از برگ و ریشه آن که حاوی مقدار قابل ملاحظه ای تانن است به عنوان ضد اسهال و ادرارآور استفاده می شده است .اختصاصی آکاایرانطرز تهیه مارمالاد توت فرنگی تصویری
4.7 (94%) 41 رای