شاید وقتی اسم حلوا را می شنوید، ناخداگاه به یاد حلوای سنتی بیافتند، خیلی ها شاید حلوای هویج را نشنیده باشند و یا نخورده باشند، ولی با یک بار خوردن آن مشتری دائمی این حلوای خوشمزه شوند.

 

آموزش حلوای هویج

روش تهیه حلوای هویج

 

مواد لازم حلوای هویج :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
آرد 1پپمانه 100 گرم / 360 کالری
روغن به میزان لازم 100 گرم / 0 کالری
شکر 2-3 پیمانه 100 گرم / 400 کالری
هویج حدود 3 کیلو 100 گرم / 30 کالری
زعفران حل شده در آب 1استکان 100 گرم / 310 کالری
گلاب 3 قاشق غذاخوری نامشخص
خلال پسته مقداری 100 گرم / 680 کالری
نارگیل مقداری 100 گرم / 156 کالری

 

طرز تهیه حلوای هویج :

 

*. هویج رابه قطعه های کوچکتر خرد کرده بامقداری آب روی حرارت متوسط میگذاریم تا بپزد. سپس شکر را هم به آن اضافه میکنیم تا کاملا جذب هویج شود. بعد از خنک شدن هویج پخته شده را که هنوز حدود 1 لیوان آب دارد را با مخلوط کن خوب میزنیم تا کاملا له شده و به شکل پوره درآید.

 

*. آرد راروی حرارت ملایم خوب تفت میدهیم تا بو بگیرد و رنگش تیره شود. سپس آنقدری روغن مایع به آن اضافه میکنیم تا خمیری شود. بعد هویج میکس شده را کم کم به آن اضافه میکنیم و مرتب هم میزنیم تا ته نگیرد. و ‍زعفران حل شده و گلاب را هم اضافه میکنیم.

 

*. مدام هم میزنیم تا آنجا که غلظت مورد نظر به دست آید. هرچه میزان هویج شما نسبت به آردتان بیشتر باشد حلوای خوشمزه تری خواهید داشت. در نهایت حلوا را در ظرف های مورد نظرتان چیده و روی آن را با با خلال پسته و نارگیل تزیین کنید.

 

خواص هویج :

 

*. علاوه بر مصرف هویج می توانید با آن ماسک نیز تهیه کنید. برای این کار نصف یک عدد هویج را پوست گرفته و پوره کنید. همین کار را با نصف خیار هم انجام دهید. هر دو را با هم مخلوط کنید و روی پوستتان قرار دهید و بعد از 15 دقیقه شستشودهید.مصرف هویج برای رفع کم خونی جزئی مفید است. هویج خواصی دارد که با کم خونی جزئی مقابله می کند به خاطر اینکه به تولید بیشتر گلبول های قرمز خون کمک می کند

 

اختصاصی آکاایران

 

حلوای هویج
4.7 (94%) 41 رای