ژله میوه یکی از خوشمزه ترین نوع ژله است که طعم بی نظیری دارد،

 

ژله میوه

ژله میوه مخلوط

 

مواد لازم ژله میوه :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
ژله 3 بسته 100 گرم / 60 کالری
خامه 400 گرم 100 گرم / 350 کالری
گلابی 0.5 فنجان 100 گرم / 55 کالری
سیب 0.5 فنجان 100 گرم / 55 کالری
هلو 0.5 فنجان 100 گرم / 33 کالری
آناناس کنسرو شیرین 0.5 فنجان 100 گرم / 45 کالری
ژلاتین 200 گرم 100 گرم / 338 کالری
خاک قند 5 قاشق سوپخوری 100 گرم / 400 کالری
وانیل 0.5 قاشق مرباخوری 100 گرم / 330 کالری

طرز تهیه ژله میوه :

 

*. برای تهیه این ژله به دو قالب کوچک و بزرگی که داخل هم بیفتد و اطراف قالب کوچکتر 2 تا 3 سانتی متر با قالب بزرگتر فاصله داشته باشد احتیاج داریم . ژله را در 3 پیمانه آب جوش حل می کنیم و 3 پیمانه آب سرد به آن مخلوط کرده و مایه را در قالب بزرگتر می ریزیم قالب کوچکتر را در داخل ان قرار می دهیم.

 

*. داخل قالب کوچک تر را با وزنه یا یخ پر می کنیم بنحوی که قالب بهیچوجه بالا نایستد و قالب را در یخچال می گذاریم تا ژله کاملا بسته شود بعد ژلاتین را در کمی آب جوش حل می کنیم و با خامه و خاکه قند مخلوط می نمائیم و میوه های آماده شده را در آن می ریزیم وقتی ژله کاملا بسته شد از یخچال خارج می کنیم.

 

*. وزنه ها را از داخل قالب بیرون می اوریم و قالب کوچکتر را با آب نیم گرم پر می کنیم و بلافاصله قالب را از ژله جدا کرده خارج می نمائیم با این عمل قالب ژله ای داریم که میان آن خالی است و مخلوط خامه و خاک قند و ژلاتین و میوه های خرد شده را داخل آن می ریزیم.

 

*. پر می کنیم دوباره در یخچال می گذاریم تا خامه نیز کاملا بسته شود بعد قالب را یک لحظه در آب نیم گرم قرار می دهیم و طرف مناسبی را روی دهانه قالب قرار داده و ژله را در آن برمی گردانیم و اطراف ژله را با انواع کمپوت و خامه فرم گرفته در قبف زینت می دهیم.

 

خواص هلو :

 

*. برگ هلو و جعفری را با روغن زیتون مخلوط کرده و روی سوختگی و محل ضرب دیدگی بگذارید.بهترین ماسک زیبایی را می توانید از هلو تهیه کنید برای طراوت و جوان کردن پوست هلو را پوست کنده وله کنید و روی پوست قرار داده و بگذارید مدت 20دقیقه بماند و پس از آن صورت را با اب معدنی بشوئید.

 

 

اختصاصی آکاایران

طرز تهیه ژله میوه - آشپزی آکا
4.7 (94%) 41 رای