آش انار شیرازی

طرز تهیه اش انار

مواد لازم آش انار :

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
برنج 1 پیمانه 200 گرم 100 گرم / 360 کالری
سبزی آش تره جعفری گشنیز نعناع 1 کیلو نامشخص
لپه 2 تا 3 قاشق سوپخوری 100 گرم / 359 کالری
پیاز سرخ کرده 3 تا 4 قاشق سوپخوری 100 گرم / 164 کالری
گوشت چرخ کرده نیم کیلو 100 گرم / 240 کالری
انار 2 کیلو یا رب انار 2/1 پیمانه 100 گرم / 51 کالری
گلپر یک تا دو قاشق سوپخوری 100 گرم / 0 کالری
روغن 2 تا 3 قاشق سوپخوری 100 گرم / 0 کالری
نمک و فلفل به مقدار کافی 100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه آش انار :

*. آکاایران : لپه و پیاز سرخ کرده و 4 تا 5 لیوان آب را در ظرفی می ریزیم روی آتش ملایم می گذاریم کمی نمک و فلفل می ریزیم تا لپه کمی بپزد،بعد برنج را بدقت می شوییم و داخل لپه می ریزیم می گذاریم برنج کاملا بپزد و گوشت چرخ کرده.

*. را با یکی دو عدد پیاز رنده شده و کمی نمک و فلفل مخلوط می کنیم،ممکن است به این گوشت یک استکان برنج پخته شده اضافه کنیم و کوفته درست نماییم،بعد کوفته ها را داخل آش می ریزیم سبزی را نیز تمیز می نماییم و می شوییم و خرد می کنیم.

*. به مایه آش اضافه می کنیم و می گذاریم آهسته بجوشد و آش جا بیفتد و باید برنج آش کاملا بپزد و لعاب بیندازد. آب انار را می گیریم و داخل آش می ریزیم و در آخر کار گلپر را به آش اضافه می کنیم و آش را در ظرف می ریزیم.

*. و کمی نعناع داغ روی آن می دهیم(با 2 تا 3 قاشق سوپخوری روغن و یک قاشق سوپخوری نعناع خشک نرم،نعناع داغ درست می کنیم.امیدواریم با تهیه این غذای خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

 

خواص انار :

*. برای درمان کرم کدو بین 60 تا گرم پوست خشک کردة ریشه با ساقة انار را در 2 لیوان آب به مدت 2 شبانه روز خیس کرده سپس با حرارت ملایم آن را جوشانده تا آب به یک لیوان برسد، سپس صاف نموده در 2 یا 3 نوبت با کمی عسل مخلوط کرده میل شود. بعد از آن بیمار هنگام اجابت مزاج بر روی یک ظرف آب نیم گرم بنشیند تا کاملاً کرم کدو که همانا سر آن می باشد دفع گردد زیرا اگر سر آن باقی بماند مجدداً رشد می نماید. اما برای از بین بردن کرم کدو داروهای شیمیایی البته زیر نظر پزشک بهتر است. در موقع خوردن جوشانده پوست انار از خوردن روغن کرچک خودداری شود. زیرا ممکن است ایجاد مسمومیت نماید.

 

اختصاصی آکاایران

 

آش انار، طرز تهیه آش انار
4 (74%) 78 رای