شربت میوه ها

شربتی برای تمام فصول

 

*. شربت سکنجبین یکی از نوشیدنی هایی است که مصرف آن از قدیم الایام در کشور ما مرسوم بوده است و ایرانیان توجه خاصی به این شربت خوش طعم داشته اند و اگرچه که به اشتباه زمان مصرف این شربت را (به دلیل گرما) فقط در تابستان می دانسته اند، اما به علت جایگاه ویژه ای که این شربت در طب سنتی دارد، استفاده از آن را در تمام فصول به شما خواننده گرامی توصیه می کنیم.این شربت اعجاب آور، شاید ساده ترین ترکیبی باشد که می تواند تمامی مزاج ها را اصلاح کند و در طب سنتی توصیه اکید شده است که آن را به طور دائم استفاده کنند.

 

ترکیبات :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
سرکه سیب یا انگور خانگی یک لیوان نامشخص
عسل طبیعی یک کیلو 100 گرم / 288 کالری
عرق نعناع یاعرق کاسنی یک لیوان نامشخص

 

طرز تهیه شربتی برای تمام فصول :

*. ابتدا سرکه را در ظرفی ریخته و با شعله ملایم کمی می جوشانیم. سپس عرق نعناع را به آن می افزاییم تا در حد یک دقیقه با سرکه بجوشد. سپس شعله گاز را خاموش می کنیم وقتی کاملا از جوش افتاد و کمی خنک شد، عسل را به ظرف اضافه می کنیم.

*. می توانیم در صورت دلخواه، به جای عرق نعناع از مقداری نعناع تازه در هنگام جوشیدن سرکه استفاده کنیم. پس از آنکه چند بار خوب مواد را هم زدیم آن را در شیشه ای ریخته و در جای خنک قرار می دهیم و موقع مصرف هر بار ۵ - ۴ قاشق از این شربت را در یک لیوان آب حل کرده و نوش جان می کنیم.

تذکر ۱) سرکه حتما بایستی خانگی باشد در غیراین صورت باعث ناراحتی و زخم در دستگاه گوارش می شود.

تذکر ۲) به هیچ عنوان نباید عسل را بجوشانید زیرا خواص خود را از دست می دهد.

تذکر ۳) در صورتی که شما گرم مزاج هستید از عرق کاسنی و در صورت سرد مزاج بودنتان از عرق نعناع استفاده کنید.

 

خواص انگور :

*. مفید برای بیماران مبتلا به نقرس

*. آنهایی که معده ضعیف دارند باید انگور را بدون پوست بخورند زیرا پوست آن دیر هضم است و موجب دل درد ، نفخ و عوارض دیگر می گردد .

*. بهترین میوه برای کسانی است که می خواهند لاغر شوند و بدن خود را از ساید اوریک ، سنگ های صفراوی و مسمومیت های مزمن (مسمومیت از سرب یا جیوه ) پاک کنند .

 

اختصاصی آکاایران

 

شربتی برای تمام فصول - آشپزی آکا
4 (80%) 21 رای