روش تهیه نوشیدنی زردآلو و گردو

مواد لازم نوشیدنی زردآلو و گردو

 

مواد لازم نوشیدنی زردآلو و گردو :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
زردآلوی رسیده 3 عدد( هسته آن گرفته شود) 100 گرم / 50 کالری
مغزگردو 30 گرم یا یک چهارم لیوان 100 گرم / 625 کالری
ماست ساده دو سوم لیوان 100 گرم / 56 کالری
آب یخ نصف لیوان 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه نوشیدنی زردآلو و گردو :

*. آکاایران : هسته زردآلوها را جدا کنید. سپس زردآلوی رسیده، مغزگردو، آب یخ و ماست را در مخلوط کن می ریزیم و کاملاً با هم مخلوط می کنیم.

*. می توان کمی عسل برای شیرین کردن نوشیدنی به آن افزود.اگر از ماست کمی ترش و میوه کمی رسیده استفاده شود، بهتر است. گنجایش هر لیوان نوشیدنی 250 میلی لیتر است.

 

نکات تغذیه ای :

*. این نوشیدنی دارای ویتامینC، فیبر و بتاکاروتن است. بتاکاروتن موجود در زردآلو علاوه بر این که یک آنتی اکسیدان است، پیش ساز ویتامینA نیز می باشد.

*. مغز گردو منبع خوبی از پروتئین، فیبر، اسیدهای چرب امگا-3 و آنتی اکسیدان ها می باشد. همچنین تأمین کننده ویتامینB است که قسمتی از کار آن، آزاد کردن انرژی از غذاست و نیز در سلامت سیستم عصبی نقش دارد. بنابراین بعد از گذراندن یک روز شلوغ و خسته کننده، خوردن این نوشیدنی بسیار مفید است.

 

خواص زردآلو :

*. زردآلو حاوی فیبرهای محلول در آب است. مطالعات نشان می دهد مصرف فیبرهای محلول باعث حفظ قند خون در مقدار طبیعی و کاهش کلسترول خون می شود. فیبر موجود در زردآلو از بروز یبوست و بیماری های روده ای جلوگیری می کند. زردآلو یکی از میوه های خوبی است که ورزشکاران بعد از ورزش می توانند بخورند. به شرط آنکه بعد از خوردن، آب ننوشند. در زمستان می توانند از برگه زردآلو استفاده کنند و در تابستان اگر می خواهند همراه آب باشد از برگه زردآلو خیسانده در آب استفاده شود.

 

اختصاصی آکاایران

 

طرز تهیه نوشیدنی زردآلو و گردو
4 (80%) 21 رای