مواد لازم واتـــر مــلون برى :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
هندوانه یک چهارم یک هندوانه کوچک 100 گرم / 23 کالری
آبمیوه های قرمز یک فنجان نامشخص
توت فرنگی تازه 5 عدد 100 گرم / 35 کالری
یخ 5 مکعب 100 گرم / 0 کالری
شکر مقدار کمی 100 گرم / 400 کالری

 

روش تهیه واتـــر مــلون برى :

*. 4 عدد توت فرنگی همراه آبمیوه های قرمز و هندوانه قاچ شده را با شکر و یخ به داخل میکسر بریزید ،سپس به مدت 30 ثانیه با سرعت بالا میکس کنید و با تکه های هندوانه و توت فرنگی لیوان تان را تزیین کنید.

*. نکته سلامت: هندوانه به دلیل میزان بالای آبی که در خود دارد.تقریبا درصد- و ارزش کالری آن جزو باارزش ترین میوه ها دسته بندی می شود.

 

فوت آشپزی :

*. اگر از توت فرنگی یخ زده استفاده می کنید، میزان یخ را کاهش دهید.

 

خواص هندوانه :

*. هندوانه قرمز خوشمزه همچنین منبع قوی از آنتی اکسیدان کاروتن است که لیکوپن نامیده می شود. این آنتی اکسیدان ها در بدن حرکت کرده و رادیکال های آزاد را خنثی می کنند. رادیکال های آزاد موادی در بدن هستند که می توانند آسیب زیادی به ما وارد کنند.

*. این مواد می توانند کلسترول را اکسید کرده و باعث شود که به دیواره رگ های خونی چسبیده و موجب ضخیم تر شدن آن شود و این عمل می تواند منجر به سکته قلبی شود. لیکوپن که رنگ قرمز زیبا را به هندوانه می دهد به کاهش خطر سرطان پروستات هم کمک می کند.

*. جالب است بدانید که هندوانه تنها میوه ای است که نسبت به میوه ها و سبزی جات دیگر دارای مقدار بیشتری بتاکاروتن است.هندوانه میوه ای است که حاوی میزان بالایی الکترولیت سدیم و پتاسیم است که آن را از طریق عرق دفع می کنیم.

 

منبع : برترین ها

گردآوری : آکاایران

 

واتـــر مــلون برى
4 (80%) 21 رای