دستور تهیه 

معجون زنجبیل هویج

روش تهیه معجون زنجبیل هویج

زنجبیل، یکی از بهترین درمان های طبیعی برای حل مشکل سوءهاضمه، مشکلات گوارشی و حتی دفع سموم هنگام مصرف ناآگاهانه خوراک های فاسد یا مسموم است. ترکیب زنجبیل معطر با هویج شیرین و خوش رنگ که در تمام فصول در دسترس است و آناناس لذیذ و دوست داشتنی، نوشیدنی مفید و گوارایی را برای روزهای گرم و طولانی تابستان به شما هدیه می دهد.

 

مواد لازم برای 2 لیوان نوشیدنی (500 میلی لیتر) :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
آناناس متوسط یک عدد 100 گرم / 45 کالری
زنجبیل 25 گرم 100 گرم / 49 کالری
هویج متوسط 4 عدد 100 گرم / 30 کالری
یخ به میزان لازم 100 گرم / 0 کالری

 

روش تهیه معجون زنجبیل هویج :

*. آناناس را پوست کنده و خرد کنید. زنجبیل را نیز پوست بکنید.

*. هویج را پوست بگیرید و سر و ته آن را زده و بشویید.

*. به وسیله آبمیوه گیری به ترتیب هویج، زنجبیل و آناناس را آب بگیرید.

*. آبمیوه را هم بزنید تا مخلوط شود، سپس در لیوان یخ ریخته و آبمیوه را درون آن بریزید.

 

نکته تکمیلی :

*. برای تشخیص آناناس رسیده، یکی، دو برگ از سر آن را با دست بکنید. اگر برگ آناناس به آسانی جدا شد یعنی میوه رسیده، در غیر این صورت سفت و ترش است.مغز میان آناناس را جدا کرده و دور بریزید.هنگام خرید هویج، هرگز هویج های بزرگ را انتخاب نکنید، زیرا آنها مقدار بیشتری کود شیمیایی جذب کرده اند و برای سلامت مضر هستند.

 

خواص آناناس :

آناناس و آرتریت

*. آناناس قادر است که تأثیر داروهای ضدآرتریت را افزایش دهد. البته توصیه می کنیم که نظر پزشکتان را در این خصوص جویا شوید. بروملین هم خانواده ی داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی است که معمولاً برای بیماران مبتلا به آرتریت تجویز می شوند. متأسفانه بیشترین تجمع بروملین بیشتر در ساقه میوه است نه در میوه ی آن. شما می توانید بروملین را به صورت کپسول هایی که در داروخانه ها به فروش می رسند مصرف کنید. مصرف این داروها نیز (با مشورت پزشک) می توانند به تسکین دردهای آرتریت کمک کنند.

 

آناناس و سلامت کلیه ها

*. افرادی که از مشکلات کلیوی رنج می برند می توانند بدون نگرانی آناناس میل کنند و از خواص آن بهره مند شوند. چون کلیه ها را انباشته از پتاسیم نمی کند.

 

منبع : برترین ها

گردآوری : آکاایران

 

 

معجون زنجبیل هویج
4 (80%) 21 رای