مواد لازم اسموتی میوه های زرد :

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
سیب زرد 2 عدد 100 گرم / 43 کالری
موز 2 عدد 100 گرم / کالری
کمپوت انبه یک قوطی 100 گرم / 57 کالری
کمپوت آناناس یک قوطی 100 گرم / کالری
یخ خرد شده به میزان دلخواه 100 گرم / 0 کالری
شکر 5 قاشق غذاخوری 100 گرم / 400 کالری
خلال پسته به میزان لازم برای تزئین 100 گرم / 680 کالری
آب لیموترش تازه 2 عدد 100 گرم / 42 کالری

روش تهیه اسموتی میوه های زرد :

*. در این روزها که گرما را حس می کنیم خوب است بتوانیم نوشیدنی هایی را با مواد ساده، سالم و در دسترس آماده کنیم تا با این کار بتوانیم میزبانی ایده آل برای دوستان و عزیزان مان باشیم.

*. در این صفحات، همیشه همراه ما باشید تا با پرونده های متفاوت و نوشیدنی های گوناگون در فصل های مختلف شما را همراهی کنیم. ابتدا موز را پوست کنده، سیب را نیز خرد و ضایعات داخل آن را خارج می کنیم.

*. تمامی مواد را داخل میکسر ریخته و اجازه می دهیم یک تا 2 دقیقه تمامی مواد با هم مخلوط شوند. پس از این مدت نوشیدنی را داخل لیوان های مختلف تقسیم کرده و روی آن ها را با خلال پسته تزئین می کنیم .  من در اینجا برای تزئین لبه لیوان از فیسالیس استفاده کرده ام.

 

خواص پسته :

*. جوشانده پوست و برگ درخت پسته برای رفع درد و خارش مقعد مفید است.پسته چون حاوی مواد مغذی مناسب به همراه ویتامین ها بوده و کالری بالایی دارد ، مصرف آن به ورزشکاران، دانش آموزان، نوجوانان به خصوص در سنین رشد و به زنان باردار و شیرده توصیه می شود.در صورت ادامه مصرف پسته در طولانی مدت می توان به بهبودهای حاصل شده در فشارخون زمان خواب، واکنش عروق به اضطراب و کنترل فشار قلب امیدوار بود.

 

منبع : برترین ها

گردآوری : آکاایران

 
اسموتی میوه های زرد
4 (80%) 21 رای