نوشیدنی زنجبیلی

درست کردن نوشیدنی زنجبیلی

*. زنجبیل یکی از آن ادویه های قدیمی است که برای گرم کردن بدن تأثیر زیادی دارد. زنجبیل باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود به خاطر اینکه حاوی ترکیبات ضد باکتریایی است. تهیه ی نوشیدنی با زنجبیل باعث افزایش گرمای درونی بدن می شود و قدرت بدنی شما را بالا می برد.

مواد لازم نوشیدنی زنجبیلی :

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
زنجبیل تازه یک تکه 100 گرم / 49 کالری
آب نیم لیتر 100 گرم / 0 کالری
لیموترش نصف عدد 100 گرم / 42 کالری
عسل به اندازه ی کافی 100 گرم / 288 کالری

 

روش تهیه نوشیدنی زنجبیلی :

*. آکاایران : زنجبیل تازه ی تمیز را به صورت ورقه های نازک برش دهید. می توانید اول پوست زنجبیل را بگیرید. ورقه های زنجبیل را در نیم لیتر آب بریزید و بگذارید بجوشد و آب آن نصف شود. سپس زیر شعله را خاموش کنید.

*. جوشانده تان را در یک فنجان بریزید. آب نصف لیموترش را بگیرید و به آن اضافه کنید. یک قاشق عسل نیز به نوشیدنی زنجبیلی تان افزوده و هم بزنید تا شیرین شود. عسل نیز خاصیت ضد باکتریایی طبیعی فوق العاده ای دارد.

*. باعث تقویت بدنتان می شود. نوشیدنی های گازدار و انرژی زا و غیره را کنار بگذارید و خودتان را به یک فنجان نوشیدنی زنجبیلی گرم مهمان کنید و از خواص آن نهایت استفاده را ببرید.

 

خواص زنجبیل :

زنجبیل باعث تسکین حالت تهوع می شود

*. اگر به دلیل ورود یک ویروس به بدنتان و یا حالت تهوع ناشی از ماشین گرفتگی و غیره دچار حالت تهوع می شوید زنجبیل می تواند به دادتان برسد. پودر، نوشیدنی زنجبیل، قرص و یا مربای آن باعث تسکین معده و جلوگیری از آشوب آن می شود. نتایج پژوهش ها نشان می دهد که زنجبیل به اندازه ی داروی اسکوپولامین یا همان هیوسین موثر عمل می کند. این دارو که بدون نسخه تجویز می شود و برای پیشگیری از ماشین گرفتگی، دل درد و غیره مصرف می شود.

 

اختصاصی آکاایران

نوشیدنی زنجبیلی نوشیدنی های گرمابخش
4 (80%) 21 رای