مواد لازم نوشیدنی چهار فصل :

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
موز یک عدد 100 گرم / کالری
توت فرنگی 30 عدد 100 گرم / 35 کالری
شاتوت 100 گرم 100 گرم / 25 کالری
کیوی سه عدد 100 گرم / 49 کالری
انبه دو عدد 100 گرم / 57 کالری
آناناس نصف یک میوه متوسط 100 گرم / 45 کالری
سیب سه عدد 100 گرم / 55 کالری
دارچین به میزان دلخواه 100 گرم / 261 کالری
ماست ک بسته نیم کیلویی 100 گرم / 55 کالری
شیر یک لیتر 100 گرم / 110 کالری
بستنی نیم کیلوگرم 100 گرم / 190 کالری

 

روش تهیه نوشیدنی چهار فصل :

*. به رنگ لیوان ها توجه کنید. هر یک از آنها رنگ خاصی دارند بنابراین مواد اولیه آنها متفاوت است. در اینجا فقط دستور کلی تهیه رنگ بنفش و سفید آن را توضیح می دهیم. برای تهیه بقیه رنگ ها هم همین طور عمل کنید.

*. همه شاتوت ها و 10 عدد توت فرنگی را داخل کاسه بریزید و آن را با همزن کاملا هم بزنید. دانه های آن را جدا نکنید.سپس بستنی و ماست را اضافه کنید و بازهم آن را با همزن بزنید. پس از آن بسته به میزان غلظتی که دوست دارید به آن شیر اضافه کرده و دوباره با همزن هم بزنید.

*. نوشیدنی بنفش شما آماده است. برای تهیه نوشیدنی سفیدرنگ، سیب ها را پوست بکنید. آن را چهار قاچ کرده و پس از جدا کردن هسته، آن را داخل کاسه گذاشته و با همزن آن را هم بزنید. سپس بستنی، ماست و دارچین را اضافه کنید و دوباره با همزن هم بزنید.

*. درنهایت کمی شیر اضافه کرده و بار دیگر مواد را هم بزنید. تزئینات روی هر لیوان بستگی به سلیقه خودتان دارد. تنوع رنگ و طعم این لیوان ها برای مهمانی های بزرگ نکته مهمی بوده و نشانگر سلیقه شماست.

 

نظر متخصص تغذیه چیست؟

لیوان های فیبری

*. همه میوه هایی که انتخاب شده اند حاوی فیبر هستند، اگرچه میزان آنها متفاوت است. علاوه براینکه بعضی از آنها حاوی ویژگی های اختصاصی هستند، به همین دلیل با خوردن هر یک علاوه بر دریافت فیبر، املاح و ویتامین های ضروری را نیز دریافت خواهید کرد؛ برای مثال موز حاوی پتاسیم، کیوی، توت فرنگی و شاتوت حاوی ویتامین C، سیب حاوی منیزیم و انبه حاوی منگنز است. شیر، ماست و بستنی هم که سرشار از پروتئین و کلسیم هستند.

 

نظر متخصص طب سنتی چیست؟

انبه، میوه ای برای گرما

*. ظاهر این میوه خاص است و خاص تر از آن، هسته داخل میوه است! این میوه زاده مناطق گرمسیری است اما سروکله اش در کشور ما هم پیدا شده است. طعم این میوه شیرین و طبع آن گرم و خشک است بنابراین اگر مزاج تان سرد یا سرد و تر است این میوه را فراموش نکنید. انبه کمی دیرهضم است اما نوشیدنی انبه ای که توضیح دادیم را می توانید به عنوان یک وعده غذایی نیز درنظر بگیرید و فراموش نکنید که برگ، پوست، ساقه و ریشه نارس آن خاصیت درمانی دارد.

 

منبع : برترین ها

گردآوری : آکاایران

نوشیدنی چهار فصل
4 (80%) 21 رای