اگر به دنبال یک نوشیدنی گوارا و خنک هستید که علاوه بر از بین بردن عطش و حرارت درونی بدنتان، تنش ها و استرس های ناشی از کار روزانه را نیز از شما دور کند، پیشنهاد می کنیم از شربت انگور با اسانس بهارنارنج استفاده کنید. با کمک این شربت می توانید هیجان های درونی و سیستم عصبی خود را کنترل کنید و بعد از یک روز پرمشغله به آرامش برسید.
 


 

مواد لازم شربت انگور با اسانس بهارنارنج :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
عرق بهارنارنج نصف فنجان نامشخص
آلو ورا یک فنجان نامشخص
انگور نصف فنجان 100 گرم / 80 کالری
آب انگور نصف فنجان 100 گرم / کالری
یخ به میزان لازم 100 گرم / 0 کالری


روش تهیه شربت انگور با اسانس بهارنارنج :

*. آب انگور، انگور و یخ را درون مخلوط کن بریزید و آن را به مدت 30 تا 40 ثانیه میکس کنید.

*. سپس مایه به دست آمده را درون یک لیوان بلوری یا شیشه ای بریزید و عرق بهارنارنج و آب آلوورا را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید.نکته :

*. برای تهیه شربت انگور با اسانس بهارنارنج می توانید روش های دیگری را نیز تجربه کنید. به عنوان مثال می توانید به جای استفاده از عرق بهارنارنج از عرق شاه تره یا عرق نعناع استفاده کنید یا به جای استفاده از انگور و آب انگور سرخ از آب انگور سبز استفاده کنید.


*. انگور یکی از بهترین میوه های تابستانی است که به خونسازی معروف است. به اعتقاد بسیاری از درمانگران طب سنتی افرادی که در طول روز یک فنجان انگور میل کنند می توانند از خواص خونسازی و تصفیه کنندگی انگور بهره ببرند. به شرط آنکه این افراد مبتلا به قندخون یا بیماری دیابت نباشند. از طرفی استفاده از انگور و آب طبیعی آن در این شربت می تواند به افزایش انرژی بدن کمک کند. بنابراین در شرایطی که فردی دچار افت فشار، ضعف یا بی حالی می شود، می توان از این شربت طبیعی به او داد و به بهبود شرایط جسمانی او کمک کرد.
 

 

  بهارنارنج، دیازپامی طبیعی


*.  یکی از وی‍ژگی های شربت  انگور و بهارنارنج آن است که می تواند به عنوان یک آرامش بخش طبیعی، تنش ها و استرس های ناشی از کار روزانه را به حداقل ممکن برساند. به اعتقاد بسیاری از درمانگران طب سنتی نوشیدن عرق بهارنارنج یا استفاده از شربتی که حاوی این عرق گیاهی باشد، می تواند تاثیر زیادی در کنترل فشار خون، نبض و از بین رفتن استرس و اضطراب ناشی از کار یا پیشامدهای ناگهانی زندگی روزمره باشد.
 

  رفع بی خوابی با نوشیدنی گیاهی


*. افرادی که دچار بی خوابی هستند و ساعت خواب آنها به هم ریخته، می توانند با نوشیدن شربت انگور و بهارنارنج نیم ساعت پیش از خواب به تنظیم ساعت خواب خود کمک کنند. برای افزایش میزان اثرپذیری این شربت بر ساعت خواب، می توانید، از میزان آب آلوورا کم کرده و بر میزان عرق بهارنارنج اضافه کنید. به این ترتیب می توانید از خواص این عرق گیاهی از قبیل آرامش بخشی، تقویت قلب، ریلکسی، تنظیم ساعت خواب و درمان افسردگی بهره ببرید.
 

 

  تقویت معده با آلوورا


*. بسیاری از درمانگران طب سنتی و مکمل در سراسر جهان بر این باورند که مصرف میوه و ژل آلوورا می تواند تاثیر زیادی در کنترل بیماری های معده داشته باشد. از دیدگاه این گروه مصرف روزانه از این گیاه می تواند به درمان التها ب  و زخم معده کمک کند. از این رو افرادی که مبتلا به بیماری های معده هستند می توانند با گنجاندن شربت انگور و بهارنارنج به سبد غذایی خود از خواص مواد مغذی و مفید موجود در آن بهره ببرند. به این ترتیب با نوشیدن روزانه یک تا 2 لیوان از این شربت می توانید به طور همزمان از خواص عرق بهارنارنج و آلو ورا در بهبود اختلال های دستگاه گوارش به وی‍ژه معده بهره مند شوید.
 

 

  پاکسازی بدن با آب انگور


*. از آنجا که انگور و آب آن در گروه خوراکی های مدر قرار می گیرد، می تواند تاثیر قابل توجهی در پاکسازی اندام های درونی به وی‍ژه دستگاه گوارش و روده ها داشته باشد. در حقیقت انگور موجود در این شربت می تواند بهترین وسیله برای پاکسازی و دفع سموم موجود در معده و روده ها باشد. برای تقویت این حالت می توانید بعد از تهیه شربت انگور و بهارنارنج مقداری از پوره میوه انگور را درون لیوان بلوری بریزید و به این ترتیب به افزایش خاصیت پاکسازی این شربت کمک کنید.
 

 

این شربت را با چی بخوریم؟


*. یکی از بهترین خوراکی هایی که می توانید با این شربت گیاهی سرو کنید، مخلوطی از سالاد میوه است که در آن از دانه های انگور سبز و انگور قرمز استفاده شده باشد. می توانید برای تهیه این سالاد از میوه آلوورا یا کمپوت آن نیز استفاده کنید و شربت تان را به همراه این سالاد که در آن قطعات کوچک بیسکویت سبوس دار نیز وجود دارد سرو کنید.

 

خواص انگور :

*. بهترین میوه برای کسانی است که می خواهند لاغر شوند و بدن خود را از ساید اوریک ، سنگ های صفراوی و مسمومیت های مزمن (مسمومیت از سرب یا جیوه ) پاک کنند.اینگونه اشخاص باید در هر هفته بمدت 2 روز فقط آب انگور بخورند و رژیم آب انگور بگیرند بدین ترتیب که هر دو ساعت یکبار آب انگور تازه را گرفته و بنوشند . مقدر مصرف روزانه تقریبا 2 کیلو گرم است و در این دو روز نباید غذای دیگری مصرف کنند فقط می توانند آب بنوشند.

 

اختصاصی آکاایران

 

شربت انگور با اسانس بهار نارنج
4 (80%) 21 رای