دستور تهیه 

اسموتی هندوانه با اسانس آلوورا

روش تهیه اسموتی هندوانه با اسانس آلوورا

 

 مواد لازم اسموتی هندوانه با اسانس آلوورا برای 4 نفر :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
هندوانه 150 گرم 100 گرم / 23 کالری
طالبی 50 گرم 100 گرم / 20 کالری
آلوورا یک فنجان نامشخص

 

روش تهیه اسموتی هندوانه با اسانس آلوورا :

*. برای تهیه این آبمیوه خوش آب ورنگ کافی است هندوانه، طالبی و آلوورا را درون مخلوط کن بریزید و خوب هم بزنید. سپس آن را درون یک لیوان شفاف و بلوری بریزید و با یک برش کوچک هندوانه تزیین کنید.

 

نکته :

*. طالبی به دلیل داشتن فیبر و موادمعدنی زیاد در گروه میوه های ملین محسوب می شود، بنابراین باید مراقب باشید در طول تابستان در مصرف این میوه زیاده روی نکنید، زیرا زیاده روی در مصرف این میوه می تواند موجب افزایش ادرار در طول روز شود.

*.  دقت داشته باشید از آنجا که طالبی در گروه میوه های اشتهاآور محسوب می شود، بهتر است میزان آن را در این نوشیدنی برای ماه رمضان افزایش ندهید، زیرا ممکن است روی اشتهای فرد روزه دار تاثیر بگذارد. فالوده هندوانه یکی از بهترین خوراکی ها برای رفع تشنگی و تعدیل عطش روزه داران است.

*. برای تهیه این فالوده لازم است هندوانه برش شده را از الک عبور دهیم تا تخم های هندوانه از آن جدا شود، سپس به ازای هر یک لیوان از هندوانه پوره شده، نصف استکان سکنجبین به آن اضافه کنید و هم بزنید. این فالوده را بهتر است یک ساعت پیش از زمان افطار تهیه کنید و درون یخچال بگذارید تا خنک شود.

*. توجه داشته باشید این فالوده را نباید به صورت ناگهانی میل کنید، بلکه بهتر است آن را در فاصله زمانی معین و قاشق قاشق بخورید و به طور ناگهانی معده خود را از آن پر نکنید. در صورتی که این نوشیدنی را با یک تا 2 قاشق  عسل مخلوط کنید، می توانید از آن به عنوان یک نوشیدنی گوارا و مغذی برای سحرها نیز استفاده کنید.

*. این نوشیدنی را می توانید به شیوه دیگری نیز تهیه کنید. برای تهیه پوره هندوانه لازم است. یک برش 051 گرمی از هندوانه را از الک رد کرده و آن را با نصف لیوان آب آلوورا ترکیب کنید و آن را برای یک ساعت درون یخچال بگذارید. به این ترتیب می توانید یک فالوده هندوانه خنک و خوش آب ورنگ داشته باشید.

 

آموزش 

اسموتی هندوانه با اسانس آلوورا

روش تهیه اسموتی هندوانه با اسانس آلوورا

 

رفع عطش با اسموتی هندوانه

*. نوشیدن اسموتی هندوانه بعد از افطار و در فاصله زمانی وعده افطار تا سحر بهترین نوشیدنی برای کاهش عطش و تشنگی روزه داران است. هندوانه به این دلیل که در گروه میوه های پرآب محسوب می شود، می تواند میزان آب موجود در بدن را در طول روز تامین کند و از بروز تشنگی و عطش در روزهای روزه داری پیشگیری کند.
 
روش تهیه 

اسموتی هندوانه با اسانس آلوورا

روش تهیه اسموتی هندوانه با اسانس آلوورافالوده هندوانه با چاشنی آناناس

*. یکی دیگر از شیوه های تهیه فالوده هندوانه استفاده از ترکیب هندوانه، آناناس و عسل است. برای تهیه این فالوده کافی است 002 گرم هندوانه را از الک عبور دهید و آن را درون یک کاسه کوچک بریزید. سپس حلقه های آناناس را به قطعات کوچک خرد کرده و آن را با 2  قاشق عسل به هندوانه اضافه کنید. وجود قطعات ریز و زرد رنگ آناناس میان پوره قرمزرنگ هندوانه ترکیب بسیار خوش رنگ و وسوسه انگیزی را به وجود می آورد که می تواند یکی از مفیدترین نوشیدنی ها برای شب نشینی های ماه رمضان کنار خانواده باشد.
 
تهیه 

اسموتی هندوانه با اسانس آلوورا

روش تهیه اسموتی هندوانه با اسانس آلوورا

 
بهبود متابولیسم بدن با طالبی

*. وجود طالبی در اسموتی هندوانه می تواند تاثیرپذیری هندوانه را بر کنترل عطش و تشنگی در طول روز بیشتر کند، اما مهم ترین ویژگی طالبی آن است که مصرف آن می تواند به بهبود عملکرد متابولیسم بدن کمک کند و میزان سوخت وساز مواد غذایی در بدن را به تعادل برساند. این میوه تابستانی در عین حال به دلیل داشتن درصد قابل ملاحظه ای آب، فیبر و مواد معدنی حتی در حجم کم به عنوان یک میوه خنک کننده و انرژی بخش، می​تواندگرما و حرارت روزهای گرم تابستانی را از بدن و اندام های درونی دور کند.
 
 پاکسازی خون با آلوورا

*. برای تهیه اسموتی یا فالوده هندوانه می توانید جایگزین های متعددی به جای آلوورا داشته باشید. به عنوان مثال از سکنجبین یا یک عرق گیاهی استفاده کنید اما پیشنهاد ما این است که برای تهیه این نوشیدنی خوش آب ورنگ حتما از آلوورا استفاده کنید یا در یکی از وعده های غذایی آن را با ترکیب آلوورا میل کنید. زیرا  مصرف آلوورا در ماه مبارک رمضان که ماه پاکسازی جسمی و بیرون ریزی اخلاط و سموم از بدن است، نوشیدن آب آلوورا به بهتر انجام شدن این پاکسازی و برون ریزی کمک می کند.
 
دستور تهیه 

اسموتی هندوانه با اسانس آلوورا

روش تهیه اسموتی هندوانه با اسانس آلوورا

 
این نوشیدنی را با چی بخوریم؟

*. یکی از بهترین و هیجان انگیزترین خوراکی هایی که می توانید کنار این نوشیدنی سرو کنید، تمبرهندی است. وجود تمبرهندی کنار اسموتی هندوانه می تواند به افراد صفراوی مزاج که میزان حرارت درونی بدنشان زیاد است و این حرارت در فصل تابستان به بیشترین میزان خود می رسد، پیشگیری کند.
 

خواص طالبی :

*. خوردن طالبی، بعد از غذا برایدرمان کم خونی مفید است.

*. مصرف طالبی برای کسانی که سل ریوی دارند و یا مبتلا به یبوست و بواسیر هستند، مفید است.

*. گرمک سرشار از ویتامین هایa وc و سلولز است.

*. گرمک ملّین است؛ مخصوصاً برای کسانی که از یبوست می نالند مفید است.

*. گرمک و طالبی، تشنگی را در تابستان تسکین می دهد.

 

منبع : برترین ها

گردآوری : آکاایران

 

اسموتی هندوانه با اسانس آلوورا
4 (80%) 21 رای