مواد لازم اسموتی 3 میوه :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
شیر 1لیوان 100 گرم / 110 کالری
خامه 2قاشق غذاخوری 100 گرم / 350 کالری
موز 1عدد 100 گرم / کالری
توت فرنگی 1لیوان 100 گرم / 35 کالری
آناناس (کنسرو شده و خرد شده) 1لیوان 100 گرم / 45 کالری
بستنی وانیلی (اختیاری) نصف لیوان 100 گرم / 194 کالری

 

طرز تهیه اسموتی 3 میوه :

*. آکاایران : ابتدا میوه ها را خرد کرده و داخل فریزر قرار دهید تا کاملا یخ بزنند.تقریبا زمانی معادل 2تا4ساعت لازم است تا میوه ها فریز شوند.شیر و خامه را داخل مخلوط کن ریخته و خوب مخلوط کنید.

*. مقداری بستنی وانیلی را به شیر اضافه کرده و یکی دو مرتبه آن را مخلوط کنید طوری که بستنی خیلی آب نشود.میوه های یخ زده را به مواد اضافه کرده و اسموتی را کاملا میکس کرده و یکنواخت نمایید.

 

نکات :

*. در صورت تمایل از مقداری عسل یا شکر داخل اسموتی استفاده کنید.میتوانید از شیر های طعم دار برای تهیه این اسموتی استفاده کنید.

*. این اسموتی در دستور اصلی بستنی ندارد.در صورت تمایل آب کمپوت آناناس را هم به مود بیفزایید.

 

خواص توت فرنگی :

*. فشارخون و توت فرنگی : بدلیل پتاسیم بالا در توت فرنگی، این میوه پرطرفدار برای افرادیکه دچار فشارخون بالا هستند، توصیه می شود. پتاسیم به خنثی کردن اثر سدیم در بدن کمک می نماید. مصرف کم پتاسیم همانقدر برای فشارخون بالا بداست که مصرف بالای سدیم برای فشارخون بالا بد می باشد.

*. دیابت و توت فرنگی : توت فرنگی قندی پایین و میزان فیبری بالا داشته و هردو این فاکتور ها به حفظ تعادل قندخون کمک می نماید. توت فرنگی یکی از خوراکی های مناسب برای افراد دیابتی می باشد. تحقیقات نشان می دهد که خوردن 37 توت فرنگی در روز می تواند بطرز چشم گیری عوارض دیابت همچون نارسایی کلیه و نوروپاتی محیطی را کاهش دهد.

 

اختصاصی آکاایران

 

طرز تهیه اسموتی 3 میوه
4 (80%) 21 رای