مواد لازم لیموناد هندوانه و کیوی :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
کیوی پوست شده و خرد شده ۴ عدد 100 گرم / 49 کالری
شکر یک قاشق غذاخوری ( درصورت نیاز) 100 گرم / 400 کالری
هندوانه بدون دانه خرد شده ۸ پیمانه 100 گرم / 23 کالری
لیموناد غلیظ یخ زده ۲ پیمانه 100 گرم / 22 کالری
آب ۴ پیمانه 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه لیموناد هندوانه و کیوی :

*. کیوی و شکر را در مخلوط کن بریزید و هم بزنید.

*. سپس به مدت یک یا دو ساعت در فریزر قرار دهید تا یخ ببندد.

*. هندوانه را در مخلوط کن هم بزنید و سپس روی لیموناد یخ زده آب بریزید و خوب هم بزنید.

*. لیموناد هندوانه را در لیوان ها بریزید و روی آن کمی کیوی یخ زده قرار دهید و سرو کنید.

 

خواص هندوانه :

*. فواید هندوانه برای سلامتی بسیار زیاد است. مهم نیست که هندوانه را چطور برش بزنید، بهترین آنتی اکسیدان ها در آن یافت می شود.هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین C و A است.هندوانه قرمز خوشمزه همچنین منبع قوی از آنتی اکسیدان کاروتن است که لیکوپن نامیده می شود.

*. این آنتی اکسیدان ها در بدن حرکت کرده و رادیکال های آزاد را خنثی می کنند. رادیکال های آزاد موادی در بدن هستند که می توانند آسیب زیادی به ما وارد کنند. این مواد می توانند کلسترول را اکسید کرده و باعث شود که به دیواره رگ های خونی چسبیده و موجب ضخیم تر شدن آن شود.

*. این عمل می تواند منجر به سکته قلبی شود. لیکوپن که رنگ قرمز زیبا را به هندوانه می دهد به کاهش خطر سرطان پروستات هم کمک می کند.جالب است بدانید که هندوانه تنها میوه ای است که نسبت به میوه ها و سبزی جات دیگر دارای مقدار بیشتری بتاکاروتن است.هندوانه میوه ای است که حاوی میزان بالایی الکترولیت سدیم و پتاسیم است که آن را از طریق عرق دفع می کنیم.

 

خواص کیوی :

*. ۳ گرم فیبـر دارد که کلستـرول را کاهش داده از سرطان جلوگیـری می کند و به کنترل انسولین کمک می نماید.

*. در مقایسه با یک عدد پرتقال هم اندازه خود ویتامین C بیشتری دارد.

*. حاوی مقادیر قابل توجهی آنتی اکسیدان محلول در چربی است ( ویتامینA و E ) که برای مبارزه با رادیکالهای آزاد مفید می باشد.

*. حاوی فیتوناتریفت هایی از جمله کاروتنوئید و فلاوونوئید است که تحقیقات نشان داده که DNA را از آسیبهای مربوط به اکسیژن محافظت می کند.

*. حدود ۱۰% از پتاسیم پیشنهادی روزانه را داراست ( حدود ۳۰۰ میلی گرم )

 

خواص کیوی :

*. کیوی منبعی غنی و سرشار از ویتامین ث است و مقدار ویتامین ث آن از پرتقال نیز بیشتر است. همچنین دانه های سیاه آن حاوی ویتامین D است. کیوی همچنین دارای ویتامین A، ای ویتامین های ب۱، ب۲، ب۳ فولیک اسید و سایر ویتامین های گروه ب است. کیوی از میوه های بسیار کم کالری است. در ۱۰۰گرم کیوی ۶۱ کالری وجود دارد و از جهت میزان کالری همردیف زردآلو و نارنگی است. در ۱۰۰ گرم کیوی ۳۳۱ میلی گرم پتاسیم، ۲۶ میلی گرم کلسیم و۴۰ میلی گرم فسفر وجود دارد. مقدار پتاسیم آن از موز کمتر است، اما در مقابل از میزان منیزیم بسیار بالایی برخوردار است همچنین دارای مس، آهن و فسفر است.

 

اختصاصی آکاایران

 

طرز تهیه و خواص «لیموناد هندوانه و کیوی» را اینجا ببینید
4 (80%) 21 رای