دسر کاپوچینو خوشمزه

درست کردن دسر کاپوچینو

 

مواد لازم دسر کاپوچینو برای 4 نفر :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
تخم مرغ 2 عدد 100 گرم / 147 کالری
شیر جوشیده وغلیظ شده ( پاستوریزه ) 215 گرم 100 گرم / کالری
قهوه ی فوری (نسکافه) 5 قاشق مرباخوری 100 گرم / 2 کالری
شکر 2 قاشق غذاخوری 100 گرم / 400 کالری
پودر ژلاتین 2 قاشق مرباخوری 100 گرم / 338 کالری
خامه پاستوریزه 4 قاشق غذاخوری 100 گرم / 250 کالری
پودر کاکائو یا دارچین به مقدار لازم نامشخص

 

طرز تهیه دسر کاپوچینو :

*. زرده و سفیده ی یکی از تخم مرغ  ها را جدا کرده و سفیده ی آن را نگه می داریم. سپس زرده آن را با یک تخم مرغ دیگر به طور کامل مخلوط می کنیم و کمی هم می زنیم.شیر ،  قهوه  و شکر را به تخم مرغ اضافه کرده و خوب هم می زنیم.

*. سپس روی حرارت ملایم گذاشته و مرتب هم می زنیم تا خوب داغ شود، ولی نجوشد و بدون جوشیدن غلیظ شود.ظرف را از روی حرارت بر می داریم و پودر ژلاتین را اضافه کرده و هم می زنیم تا پودر ژلاتین حل شود.این مواد را داخل 4 عدد فنجان قهوه خوری یا ظرف دسر می ریزیم و می گذاریم.

*. خنک شود تا خودش را بگیرد.یک عدد سفیده ی باقی مانده را هم می زنیم تا سفت شود. سپس خامه را هم می زنیم و به سفیده اضافه می کنیم. خامه و سفیده تخم مرغ را روی فنجان ها یا ظرف دسر می ریزیم و روی آن را با پودر کاکائو  یا دارچین  تزیین می کنیم.

 

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ حاوی تمامی املاح برای تأمین سلامتی فرد است. به خصوص اینکه منبع بسیار خوب ید و فسفر می باشد که ید برای ساخت هورمون تیروئیدی و فسفر برای رشد بهتر و سلامتی استخوان های بدن لازم می باشند.

*. املاح مهم دیگری که در تخم مرغ وجود دارند شامل: روی، سلنیم، آهن و کلسیم می باشند.روی باعث بهبود زخم، بلوغ و رشد بهتر می شود و عفونت را نیز از بین می برد.

*. سلنیم نیز یکی از آنتی اکسیدان های مهم می باشد و رادیکال های آزاد ناشی از سوخت ناقص چربی ها را در بدن از بین می برد و می تواند بر علیه عوامل ایجادکننده سرطان نقش داشته باشد.

 

اختصاصی آکاایران

 

دسر کاپوچینو
4 (80%) 21 رای