دستور تهیه 

دسرهلو یا زردآلو

آموزش دسرهلو یا زردآلو

 

مواد لازم دسرهلو یا زردآلو :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
پوره هلو یا زرد آلو یک لیوان ( هلو یا زرد آلو به صورت کمپوت باشد) 100 گرم / 33 کالری
پودر ژلاتین دو قاشق مرباخوری و یک قاشق چایخوری 100 گرم / 338 کالری
شکر دو قاشق سوپ خوری 100 گرم / 400 کالری
آب لیمو ترش یک قاشق مرباخوری 100 گرم / 26 کالری
خامه ساده یا ماست سفت یک سوم لیوان ( خامه احتیاج به شیرین شدن و هم زدن ندارد) نامشخص
آب کمپوت هلو یا زرد آلو سه قاشق سوپ خوری نامشخص
آب سه قاشق سوپ خوری 100 گرم / 0 کالری
کرم کاستارد یک لیوان سرخالی نامشخص
  طرز تهیه دسرهلو یا زردآلو : *. زرد آلوهای کمپوت شده را در صافی می ریزیم تا آب اضافی آنها گرفته شود. سپس سه قاشق سوپ خوری آب کمپوت را به همراه شکر و زردآلوها در مخلوط کن می ریزیم تا به صوت پوره درآید. *. این پوره را با کرم کاستارد( طرز تهیه آن در قسمت پایین آمده است).مخلوط کرده و با قاشق هم می زنیم، سپس ژلاتین را در سه قاشق سوپ خوری آب سرد می ریزیم و روی بخارآب( حرارت غیرمستقیم) مثلاً روی کتری می گذاریم تا مخلوط کاملاً روان گردد. *. آن گاه ژلاتین حل شده را به مواد، اضافه کرده، آب لیمو، ماست سفت یا خامه را نیز بدان می افزاییم و خوب هم می زنیم . مواد را در قالب مخصوص که چرب شده می ریزیم و به مدت یک ساعت در یخچال می گذاریم تا ببندد.   مواد لازم کرم کاستارد :  
مواد لازم اندازه مقدار / کالری
شیر 2 پیمانه شیرینی پزی 100 گرم / 110 کالری
نشاسته ذرت 2 قاشق سوپخوری 100 گرم / 286 کالری
شکر نصف پیمانه 100 گرم / 400 کالری
زرده تخم مرغ 2 عدد 100 گرم / 339 کالری

 

طرز تهیه کرم کاستارد :

*. شیر سرد، نشاسته ذرت و شکر را با هم حل کرده، تخم مرغ ها را اضافه کرده و خوب مخلوط می کنیم. سپس روی حرارت ملایم قرار می دهیم و به طور مداوم هم می زنیم تا غلیظ شده و مثل فرنی شود. بعد از اینکه به غلظت رسید از روی حرارت بر می داریم، وانیل یا هر اسانس دیگری که تمایل داریم به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم.بعد از سرد شدن در تهیه دسر استفاده می کنیم.

 

خواص هلو :

زیبایی پوست با مصرف هلو

*. در واقع هر یک عدد هلوی متوسط حدود 8 تا 10 میلی گرم ویتامین C به بدن می رساند که معادل 10 تا 12 درصد از نیاز روزانه به این ویتامین را تأمین می کند. هر چقدر که هلویتان قرمز-نارنجی تر باشد یعنی اینکه میزان فلاوونوئیدهای آن بیشتر است. این آنتی اکسیدان برای بهبود عملکرد ویتامین C در بدن لازم و ضروری است.

*. باید بدانید که ویتامین C از بدن در برابر بیماری های ویروسی و باکتریایی محافظت کرده و باعث جذب بیشتر آهن می شود. این ویتامین همچنین خاصیت آنتی اکسیدانی قوی دارد و به رادیکال های آزاد اجازه نمی دهد که به سلول های پوست آسیب بزند.اگر می خواهید سیستم ایمنی بدنتان را برای فصل سرما بیش از پیش قوی کنید این روز ها زیاد هلو نوش جان کنید.

 

اختصاصی آکاایران

 

دسرهلو یا زردآلو
4 (80%) 21 رای