مواد لازم 

رولت ژله رنگین کمان

درست کردن رولت ژله رنگین کمان

 

مواد لازم رولت ژله رنگین کمان :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
کرم وانیلی به مقدار لازم 100 گرم / 109 کالری
ژله در چند رنگ از هر کدام 1 بسته 100 گرم / 60 کالری
  طرز تهیه رولت ژله رنگین کمان : *. کرم وانیلی را طبق دستور آن که در ادامه آمده است، درست کرده و در قالب رولتی شکل ریخته و در یخچال گذاشته تا کاملاً بسته شود.ژله رنگی را در یک و یک چهارم آب جوش حل کرده و در یخچال بگذارید تا کمی غلیظ شود و از حالت رقیق بودن در آید. *. کرم وانیلی را از روی خط قالب و یا با فاصله 2 سانتی برش زده و یکی در میان آن ها را خارج کنید.ژله های رنگی نسبتاً غلیظ شده را همزمان داخل جای خالی ریخته و دوباره در یخچال قرار داده تا کاملاً بسته شود. *. لبه های ژله را با چاقو جدا کنید و کف قالب را یک لحظه در آب جوش گذاشته و سپس در ظرف مورد نظر برگردانده، به دلخواه تزیین کرده و تا زمان سرو در یخچال نگهداری کنید.   نکات : *. دستور کرم وانیلی که در ادامه آمده است برای قالب یا ظرفی با گنجایش 1 لیتر مناسب است. *. قبل از درست کردن ژله یا کرم باید گنجایش قالب خود را اندازه گیری کنید. *. می توانید ژله آلوئه ورایی را که با شیر درست کرده اید جایگزین کرم وانیلی کنید.   کرم وانیلی : *. کرم وانیلی یک مدل کرم خوشمزه و خوش بو است که می توانید به تنهایی و یا همراه ژله و دسرهای دیگر مورد استفاده قرار دهید. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهیه کرم وانیلی آشنا می شوید.   مواد لازم کرم وانیلی :  
مواد لازم اندازه مقدار / کالری
خامه 2/1 پیمانه 100 گرم / 350 کالری
شیر 3 و 2/1 پیمانه 100 گرم / 110 کالری
شکر 1 پیمانه سرخالی 100 گرم / 400 کالری
پودر ژلاتین 3 قاشق غذاخوری 100 گرم / 338 کالری
وانیل 2/1 قاشق چای خوری 100 گرم / 330 کالری

 

طرز تهیه کرم وانیلی :

*. شیر و شکر را با یکدیگر مخلوط و روی حرارت گذاشته تا شکر در شیر حل شود سپس از روی حرارت برداشته و بعد از چند دقیقه خامه و وانیل را اضافه کنید.

*. پودر ژلاتین را در 3 قاشق غذاخوری آب ریخته و روی بخار آب قرار داده تا کاملاً حل شود سپس به مخلوط بالا اضافه کنید، کرم را در قالب مورد نظر ریخته و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا بسته شود.

 

خواص ژله :

*. ژله حاوی آمینواسیدهای طبیعی است که برای پوست و سایر بافت های بدن مفید است و کالری آن بسیار کم و به دلیل داشتن ویتامین B برای افرادی که از افسردگی رنج می برند، مفید است.مصرف ژله برای سلامت مو و جلوگیری از نازک شدن مو بسیار مفید است؛ همچنین به کاهش کلسترول خون نیز کمک می کند.

*. در صورتی که مصرف ژله تنها در مهمانی ها، موردی و هفته ای یکی - دو بار باشد، مشکلی ندارند. اما اگر مصرف این ماده غذایی عادت شود، جای بخشی از وعده های غذا را خواهد گرفت و منجر به کم اشتهایی خواهد شد.

 

اختصاصی آکاایران

 

روش تهیه ی رولت ژله رنگین کمان
4 (80%) 21 رای