تهیه 

شیر عسل دارچینی

طرز تهیه شیرو عسل دارچینی

مواد لازم شیر عسل دارچینی :

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
شیر 2 لیوان 100 گرم / 110 کالری
عسل 4 قاشق غذاخوری 100 گرم / 288 کالری
اسانس وانیل چند قطره نامشخص
پودر هل 1/4 قاشق چایخوری 100 گرم / 320 کالری
چوب دارچین 2 تکه 100 گرم / 261 کالری
پودر دارچین مقداری 100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه شیر عسل دارچینی :

*. شیر ، عسل ، چوب دارچین و پودر هل را داخل شیرجوش بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید ، هم بزنید تا زمانی که شیر داغ شود ( دقت کنید که شیر نجوشد ).پس از اینکه شیر داغ شد چوب های دارچین را خارج کنید.

*. اسانس وانیل را اضافه نمایید ، 2-3 دقیقه روی حرارت ملایم هم بزنید تا طعم ها بخوبی باهم ترکیب شوند ( شیر باید داغ باشد آما نجوشد ، اگر به مرز جوشیدن رسید از روی حرارت بردارید.

*. پس از چند لحظه مجدد روی حرارت بگذارید ).پس از اینکه نوشیدنی آماده شد از روی حرارت بردارید ، با چنگال یا همزن کمی هم بزنید تا شیر کف کند سپس داخل فنجان بریزید و با پودر دارچین تزیین و سرو کنید.

 

خواص عسل :

درمان التهاب مفصل(آرتریت):

*. روزانه،یک وعده صبح و یک وعده شب،مخلوطی از یک فنجان آب گرم، ٢ قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری پودر دارچین مصرف شود.این مخلوط معجزه گر در صورت مصرف به طور منظم آرتریت های مزمن را نیز درمان می کند.بررسی های اخیر روی ٢٠٠ بیماری که قبل از صرف صبحانه از این مخلوط استفاده کردند نشان داد، ٧٣ نفر از آنان در عرض یک هفته کاملا از درد رهایی پیدا کردند و پس از یک ماه بیشتر افرادی که قادر به راه رفتن یا حرکت نبودند،بدون احساس هیچ دردی توانایی راه رفتن و تحرک خود را به دست آوردند.

 

اختصاصی آکاایران

 

شیر عسل دارچینی
4 (80%) 21 رای