تهیه 

اسموتی زردآلو و گردو

مواد لازم اسموتی زردآلو و گردو :

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
زردآلوی رسیده 3 عدد( هسته آن گرفته شود) 100 گرم / 50 کالری
مغز گردو 30 گرم یا یک چهارم لیوان 100 گرم / 625 کالری
ماست ساده 2/3 لیوان 100 گرم / 56 کالری
آب یخ نصف لیوان 100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه اسموتی زردآلو و گردو :

*. هسته زردآلوها را جدا کرده، سپس زردآلوی رسیده، مغزگردو، آب یخ و ماست را در مخلوط کن می ریزیم و کاملاً با هم مخلوط می کنیم.

*. می توان کمی عسل برای شیرین کردن نوشیدنی به آن افزود.اگر از ماست کمی ترش و میوه کمی رسیده استفاده شود، بهتر است. گنجایش هر لیوان نوشیدنی 250 میلی لیتر است.

 

نکات تغذیه ای :

*. این نوشیدنی دارای ویتامینC، فیبر و بتاکاروتن است. بتاکاروتن موجود در زردآلو علاوه بر این که یک آنتی اکسیدان است، پیش ساز ویتامینA نیز می باشد.مغز گردو منبع خوبی از پروتئین، فیبر، اسیدهای چرب امگا-3 و آنتی اکسیدان ها می باشد. همچنین تأمین کننده ویتامینB است که قسمتی از کار آن، آزاد کردن انرژی از غذاست و نیز در سلامت سیستم عصبی نقش دارد. بنابراین بعد از گذراندن یک روز شلوغ و خسته کننده، خوردن این نوشیدنی بسیار مفید است.

 

خواص زردآلو :

*. زردآلو به علت دارا بودن ویتامین B برای درمان بیماری های عصبی، روحی و روانی، خستگی، بی خوابی و فراموشی مفید است. زردآلوی رسیده به علت دارا بودن ویتامین های گروه B برای درمان بیماری های عصبی و روحی ، بی خوابی، خستگی شدید، گیجی، فراموشی و … مفید است. این میوه عطش را از بین می برد و دفع کننده صفرا، اسید معده و پاک کننده خون و همچنین تنظیم کننده فشار خون است.

 

اختصاصی آکاایران

 

اسموتی زردآلو و گردو
4 (80%) 21 رای