مواد لازم 

اسموتی سیب و دارچین

درست کردن اسموتی سیب و دارچین

 

 

مواد لازم اسموتی سیب و دارچین برای 2 نفر :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
سیب 2 عدد 100 گرم / 55 کالری
موز 1 عدد 100 گرم / کالری
ماست 2 /1 پیمانه 100 گرم / 55 کالری
شیر 2 /1 پیمانه 100 گرم / 110 کالری
پودر دارچین 1 ق س 100 گرم / 0 کالری
بادام 4 /1 پیمانه 100 گرم / 612 کالری

 

طرز تهیه اسموتی سیب و دارچین :

*. ابتداسیب ها را بشویید و بعدازآن که پوستشان را گرفتید،آن هاخردکنید و سپس آب آن ها را بگیرید و کنار بگذارید. همچنین شما می توانید بدون اینکه آب سیب ها را بگیرید آنها را در مخلوط کن بریزید.ولی برای اینکه اسموتی یکدست تر شود بهتر است.

*. از آب سیب ها استفاده کنید. حالا موز را هم پوست بگیرید و خردکنید سپس آن را هم کنار بگذارید.حالا موز، آب سیب،بادام،دارچین،شیر و ماست را داخل مخلوط کن بریزید و دستگاه را روشن کنید. کمی صبر کنید  تا مواد خوب باهم مخلوط شده.

*. مایه نرم و یکدستی حاصل شود.اسموتی شما آماده است.اسموتی را اکنون داخل لیوان هایی که برای  سرو کردن آماده کرده اید بریزید، در صورت تمایل آن ها را با مقداری پودر دارچین تزیین کرده ، سرو کنید.

 

یه جور دیگه :

*. به جای بادام می توانید از هر مغزی که دوست دارید مثل پسته یا گردو استفاده کنید.

*. در صورت تمایل برای تهیه این اسموتی می توانید از چند برگ نعنا استفاده کنید تا نوشیدنی تان عطر و طعم دلچسب تری پیدا کند.

 

خواص سیب :

خواص سیب و نقرس و درد مفاصل

*. یکی از بیماری هایی که به طور مشخص به علت پرخوری و مصرف مداوم منابع حیوانی (گوشت قرمز و چربی) و الکل بروز میکند، درد مفاصل و نقرس است. البته آمادگی ابتلا به این بیماری ارثی است. در موارد شدید، بیمار با دارو و کمپرس سرد درمان می شود.برای جلوگیری از گسترش و طولانی شدن بیماری پیروی از برنامه ی غذایی فاقد گوشت و چربی، لازم است. هم چنین سیب میوه ای بسیار باارزش است؛ چرا که هم چربی چندانی ندارد و هم موجب کاهش اوره می گردد.سیب خام یا پخته مانع تشکیل اسید اوریک در بدن می شود و پس از مصرف آن مقدار کلی اسیدهای ادرار، به ویژه اسید فرمیک افزایش می یابد. از این رو مصرف آن برای مبتلایان به درد مفاصل و نقرس توصیه می گردد.

 

منبع : برترین ها

گردآوری : آکاایران

 

اسموتی سیب و دارچین؛ مقوی و پرانرژی
4 (80%) 21 رای