دستور تهیه 

چای هندی با شیر و دارچین

روش تهیه چای هندی با شیر و دارچین

 

مواد لازم چای هندی با شیر و دارچین :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
چوب دارچین 1 تکه 100 گرم / 261 کالری
شیر 1 پیمانه 100 گرم / 110 کالری
آب 2 پیمانه 100 گرم / 0 کالری
چای سیاه 1 ق چ 100 گرم / 293 کالری
دانه هل 2 /1 ق چ 100 گرم / 320 کالری
شکر به میزان دلخواه 100 گرم / 400 کالری

 

طرز تهیه چای هندی با شیر و دارچین :

*. در یک قوری مناسب مقداری آب همراه با چوب دارچین را روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید سپس حرارت را کم کنید، در قوری را بگذارید و کمی صبر کنید.حالا شکر، شیر و دانه های هل  را اضافه کنید و خوب هم بزنید. حرارت را کم کنید و صبر کنید تا شیر کاملا گرم شود.

*. در این زمان چای را اضافه کنید.در قوری را بگذارید و قوری را روی کتری در حال جوش به مدت 5 دقیقه قرار دهید تا چای به خوبی دم بکشد.حالا چای را از صافی رد کنید، داخل استکان مورد نظر بریزید و سرو کنید.

 

یه جوردیگه :

*. اگر دوست دارید چای را تلخ بنوشید شکر را حذف کنید.

*. به جای قوری می توانید از لیوان های مخصوص آماده کردن چای سبز هم استفاده کنید . این لیوان ها را می توانید مانند قوری روی کتری بگذارید و صبر کنید تا دم بکشد.

*. به جای شکر می توانید عسل در چای بریزید.

 

خواص دارچین :

*. اچ آی وی. تحقیقات جدید نشان می دهد که دارچین می تواند بصورت بلقوه برضدویروس اچ آی وی، مفید باشد. کاراترین نوع دارچین بر علیه ویروس اچ آی وی ۱ و ۲ نوع چینی (سنا) آن می باشد. بیماری ام اس (Multiple Sclerosis). دارچین می تواند پیشرفت بیماری ام اس را کاهش داده و بجای بعضی از داروهای گران قیمت که برای این بیماری استفاده می شوند، مصرف شود. یکی از خواص دارچین به دلیل طبیعت گرم آن، افزایش دهنده قوای جنسی است. کاهش اثرات منفی غذاهای پرچرب. رژیم غذایی پر دارچین می تواند اثرات منفی خوراکیهای پرچربی را کاهش دهد. دارچین، به جز درمان اختلال های گوارشی، خاصیت آرامش بخشی دارد.

 

منبع : برترین ها

گردآوری : آکاایران

چای هندی با شیر و دارچین
4 (80%) 21 رای