شربت سکنجبین طرز تهیه

شربت سکنجبین سنتی

 

مواد لازم شربت سکنجبین ساده :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
شکر 4 لیوان 100 گرم / 400 کالری
سرکه انگور 1/2 لیوان 100 گرم / 22 کالری
آب جوش 3 لیوان 100 گرم / 0 کالری
نعنا تازه 5 شاخه 100 گرم / 43 کالری

 

طرز تهیه شربت سکنجبین ساده :

*. شکر را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر ذوب شود و رنگ شکر طلایی شود ( آب اضافه نکنید و شکر را هم نزنید ، پس از ذوب شدن شکر قابلمه را به صورت دورانی تکان دهید تا شکر جابجا شود ) ، در این مرحله اب جوش را کم کم اضافه کنید.

*. پس از اینکه شیره به جوش امد شاخه های نعنا را اضافه کنید و پس از اینکه شربت غلیظ شد شاخه های نعنا را خارج کنید و سرکه را اضافه نمایید ، اجازه دهید شیره چند جوش بزند سپس از روی حرارت بردارید و کمی که خنک شد داخل شیشه بریزید.

 

طرز تهیه شربت سکنجبین ساده :

*. سکنجبین را با مقداری آب مخلوط کنید و داخل لیوان بریزید سپس چند قطعه یخ اضافه کنید ، با برگ نعنای تازه شربت را تزیین و سرو کنید.

*. طرز تهیه شربت سکنجبین و خیار : دستور تهیه این نوشیدنی نیز همانند قبلی است با این تفاوت که 1 عدد خیار را رنده کنید و به این نوشیدنی اضافه نمایید سپس سرو کنید.

 

خواص انگور :

*. بهترین میوه برای کسانی است که می خواهند لاغر شوند و بدن خود را از ساید اوریک ، سنگ های صفراوی و مسمومیت های مزمن (مسمومیت از سرب یا جیوه ) پاک کنند .اینگونه اشخاص باید در هر هفته بمدت 2 روز فقط آب انگور بخورند و رژیم آب انگور بگیرند بدین ترتیب که هر دو ساعت یکبار آب انگور تازه را گرفته و بنوشند . مقدر مصرف روزانه تقریبا 2 کیلو گرم است و در این دو روز نباید غذای دیگری مصرف کنند فقط می توانند آب بنوشند .

 

منبع : ایران کوک

گردآوری : آکاایران

 

شربت تابستانی - طرز تهیه شربت سکنجبین و خیار تابستانی
4 (80%) 21 رای