مواد لازم اسپرسو کدو حلوایی :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
شیر 1 لیوان 100 گرم / 110 کالری
پوره کدو حلوایی 1 قاشق غذاخوری 100 گرم / 35 کالری
خامه مقدار لازم 100 گرم / 350 کالری
قهوه مقدار لازم 100 گرم / 2 کالری
وانیل 1/4 قاشق چایخوری 100 گرم / 330 کالری
شکر 1 قاشق چایخوری 100 گرم / 400 کالری
دارچین 1/2 قاشق چایخوری 100 گرم / 261 کالری

 

طرز تهیه اسپرسو کدو حلوایی :

نصف لیوان شیر را درون ظرفی بریزید سپس پوره کدو حلوایی ( کدو پخته ) ، شکر ، وانیل و دارچین را به شیر اضافه کنید و مواد را خوب باهم مخلوط نمائید.پس از اینکه مواد را ترکیب کردید ، ظرف را در مایکروویو قرار دهید.

 

تهیه 

اسپرسو کدو حلوایی

روش تهیه اسپرسو کدو حلوایی

 

پس از 1-2 دقیقه مخلوط غلیظ و پر خامه ای خواهید داشت که اماده تهیه اسپرسو است ( روی حرارت هم میتوانید این مخلوط را آماده کنید ).درون لیوان مقداری از مخلوط اماده بریزید.

 

دستور تهیه 

اسپرسو کدو حلوایی

دستور تهیه اسپرسو کدو حلوایی

 

سپس قهوه ( 1 قاشق چایخوری قهوه + 1 فنجان اب با حرارت ملایم دم کنید ) را به آن اضافه کنید و مقداری شیر روی ان بریزید.مواد را با قاشق مخلوط کنید و کمی خامه زده شده روی نوشیدنی تان قرار دهید و در انتها با کمی پودر قهوه یا دارچین تزئین کنید.

نکته : میتوانید بجای شکر از عسل ، شیره خرما ، شیره انگور و … استفاده کنید ؛ بهتر است از شیر پر چرب برای طعم خوب آن استفاده کنید ؛ سعی کنید مواد در زمان ترکیب داغ باشند تا نوشیدنی تان گرم و دلچسب باشد.

 

خواص دارچین :

در برخی بیماران مبتلا به آسم و دارای خلط غلیظ در سینه مفید می باشد. بیماری آلزایمر. برطبق تحقیقات جدید، مواد موجود در دارچین می تواند از ابتلا به بیماری آلزایمر پیشگیری کرده و یا سرعت پیشرفت این بیماری را کم نماید. اچ آی وی. تحقیقات جدید نشان می دهد که دارچین می تواند بصورت بلقوه برضدویروس اچ آی وی، مفید باشد. کاراترین نوع دارچین بر علیه ویروس اچ آی وی ۱ و ۲ نوع چینی (سنا) آن می باشد. بیماری ام اس (Multiple Sclerosis). دارچین می تواند پیشرفت بیماری ام اس را کاهش داده و بجای بعضی از داروهای گران قیمت که برای این بیماری استفاده می شوند، مصرف شود.

 

منبع : ایران کوک

گردآوری : آکاایران

 

اسپرسو - اسپرسو کدو حلوایی نوشیدنی فصل سرد
4 (80%) 21 رای