مواد لازم

 دمنوش دارچین و نعناع

طرز تهیه دمنوش دارچین و نعناع

 

مواد لازم دمنوش دارچین و نعناع :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
برگ نعناع چند عدد 100 گرم / 43 کالری
چوب دارچین چند عدد 100 گرم / 261 کالری

 

طرز تهیه دمنوش دارچین و نعناع  :

چند عدد چوب دارچین را به همراه چند برگ نعناع در یک قوری به همراه آب در دمای ۸۰ درجه به مدت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه دم کنید. در صورت تمایل می توانید برای شیرین شدن آن از عسل استفاده کنید.

 

خواص :

*. این دمنوش خاصیت برطرف کننده درد و نفخ معده و اسهال را دارد.استنشاق بوی نعناع، باعث کاهش اضطراب و نگرانی می شود و مخلوط آن با دارچین، سطح هوشیاری فرد را افزایش می دهد و همچنین خاصیت آرامش بخش را دارد.

*. نوشیدن این دمنوش سیستم ایمنی بدن را بالا می برد و همچنین درمان موثری برای سرماخوردگی می باشد.این دمنوش تحریک کننده جریان خون است و باعث بهبود جریان گردش خون می شود.تسکین دهنده دردهای مفاصل می باشد.

 

موارد منع مصرف :

*. نوشیدن این دمنوش در طول مدت بارداری توصیه نمی شود.نوشیدن آن به افراد سالمند یا افراد با فشار خون بالا یا افرادی که داروهایی مانند آسپرین که باعث رقیق شدن خون می شود مصرف می کنند توصیه نمی شود.

 

خواص نعناع :

*. هنگام تهیه ترشی برای این که آن ترشی برای اعصاب زیان آور نباشد، داخل آن نعنا بریزید.برای تقویت اعصاب، نان و پنیر و نعنا بسیار موثر است.

*. اگر شیر در پستان جمع شده، نعنا را کوبیده با آرد جو مخلوط کنید، به صورت ضماد روی آن بگذارید.برای بواسیر نعنا را کوبیده و بصورت ضماد بگذارید.

*. برای ورم بیضه و درد آن مانند شماره 14 عمل کنید.جویدن برگ نعنا ، در رفع سکسکه موثّر است.

 

اختصاصی آکاایران

 

طرز تهیه دمنوش دارچین - نعناع
4 (80%) 21 رای