دمنوش زرشک کوهی

فواید دمنوش زرشک

 

مواد لازم دمنوش زرشک :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
زرشک تازه (به ازای هر نفر) 2 قاشق غذا خوری نامشخص
عسل یا نبات بمیزان دلخواه نامشخص

 

طرز تهیه دمنوش زرشک :

*. اگر یکی از افرادی هستید که ذائقه ی شما چای ترش را می پسندد این نوشیدنی یکی از پیشنهاد های من به شماست . طعم ترش و رنگ دمنوش زرشک بسیار اشتها بر انگیزه و برای درست کردنش نیازی به صرف وقت زیادی نیست و در اندک زمانی آماده می شود.

*. همان طور که می دانید پاییز فصل رسیدن زرشک است و شما می توانید این چای گوارا را با استفاده از زرشک تازه تهیه بنمایید.در ابتدا دو قاشق غذاخوری زرشک تازه را شسته و در قوری بریزید چون زرشک تازه رنگ و طعم بسیار مطلوب تری دارد .

*. سپس به همراه یک قاشق عسل یا تکه ای نبات و آب جوش بر روی حرارت ملایم بگذارید تا دم بکشد . دقت داشته باشید که میزان ترشی یا ملس بودن دمنوش زرشک را می توانید با کم و زیاد کردن میزان عسل یا نبات تعیین نمایید.

*. همچنین میزان غلظت آن را نیز با زیاد و کم نمودن اب جوش تعیین کنید ولی به طور معمول به ازای دو قاشق زرشک دو لیوان اب جوش کافی است.می توانید حتی بدون استفاده از هر گونه شیرین کننده دمنوش زرشک را آماده سازید تا یک نوع جدید از چای ترش را تجربه نمایید .

 

خواص دمنوش زرشک :

*. دمنوش زرشک به دلیل دارا بودن طبیعت سرد ، فشار خون را پایین آورده و بنابراین برای کسانی که گرم مزاج هستند، مناسب نمی باشد .دم کرده زرشک مناسب برای درمان ورم و زخم معده و روده می باشد و موجب درمان بی اشتهایی می گردد.

*. در درمان سنگ کیسه صفرا بسیار مؤثر است .به دلیل وجود ویتامین B فراوان در زرشک، دم کرده میوه آن در پیشگیری از سرماخوردگی نقش بسزایی دارد.

*. دمنوش زرشک دارای خاصیت تصفیه کنندگی و هم چنین ادرارآور و خلط آور است و برای خوشبو شدن دهان نیز استفاده می شود.خانم های باردار و کسانی که دارای فشار خون پایین هستند در مصرف این دمنوش احتیاط نمایند.

 

خواص زرشک :

*. نقرس و رماتیسم را برطرف می کند.

*. بی اشتهایی را برطرف می کند.

*. اعمال دستگاه گوارش را منظم می کند و سوء هاضمه را از بین می برد.

*. برای درمان زردی و یرقان موثر است.

*. آنهایی که مبتلا به ورم طحال هستند می توانند برای معالجه از این گیاه کمک بگیرند.

*. برای معالجه بواسیر نافع است.

 

اختصاصی آکاایران

 

طرز تهیه دمنوش زرشک
4 (80%) 21 رای