تهیه 

اسموتی ملونِ تابستانه

طرز تهیه اسموتی ملونِ تابستانه

 

مواد لازم اسموتی ملونِ تابستانه :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
طالبی خرد شده 2/1 پیمانه 100 گرم / 20 کالری
هندوانه 4/1 پیمانه 100 گرم / 23 کالری
نکتار زردآلو 2/1 پیمانه 100 گرم / 50 کالری
زردآلوی خرد شده ١ عدد 100 گرم / 50 کالری
یخ خرد شده 4/1 پیمانه 100 گرم / 0 کالری

 

روش تهیه اسموتی ملونِ تابستانه :

*. طالبی، هندوانه و زردآلوها را مخلوط کنید و در یخچال بگذارید تا خنک شوند، سپس به مدت ٢٠ دقیقه در فریزر گذاشته تا نیمه منجمد شود؛ حال درون دستگاه غذاساز بریزید و همراه نکتار زردآلو و یخ درون غذاساز کاملا مخلوط کنید.

*. باید حتما به مدت ٦ دقیقه بزنید تا کاملا یکدست شود و حالت پفکی پیدا کند.اسموتی ها از دسته نوشیدنی های یخی هستند که ترکیب انواع میوه ها و یخ به دست می آیند؛ در صورتی که دوست دارید شیرین تر تهیه کنید، می توانید از شکر استفاده کنید تا نوشیدنی شیرین تر شود.

 

خواص هندوانه :

*. هندوانه میوه ای است که حاوی میزان بالایی الکترولیت سدیم و پتاسیم است که آن را از طریق عرق دفع می کنیم.هندوانه همچنین سرشار از ویتامین های B است که برای تولید انرژی حیاتی هستند. متخصصین تغذیه توصیه می کنند.

*. که هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین B6، B1 و منیزیم است. این میوه بخاطر میزان بالای آبی که در خود دارد که تقریباً درصد آن را می گیرد و ارزش کالری آن، جزء باارزش ترین میوه ها دسته بندی می شود.

*. هندوانه خاصیت خنک کنندگی خاصی دارد و به طرز شگرفی سرشار از سیترولین بوده که آمینو اسیدی است که بدنمان برای ساخت یک آمینواسید دیگر، آرژنین، که در چرخه اوره برای از بین بردن آمونیاک استفاده می شود، مصرف می کند.

 

اختصاصی آکاایران

 

اسموتی ملونِ تابستانه
4 (80%) 57 رای