دستور تهیه 

نوشیدنی داغ سیب و لیمو

تهیه نوشیدنی داغ سیب و لیمو

 

زمان آماده سازی : 5 دقیقه

زمان پخت : 15 دقیقه

 

مواد لازم نوشیدنی سیب و لیمو برای 2-3 نفر :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
آب سیب 280 میلی لیتر 100 گرم / 38 کالری
چوب دارچین 2 عدد 100 گرم / 261 کالری
ستاره انیسون 2 عدد نامشخص
میخل 8 عدد نامشخص
عسل 2 ق غ 100 گرم / 288 کالری
آب لیمو 1 ق غ 100 گرم / 26 کالری

 

طرز تهیه نوشیدنی سیب و لیمو :

*. آکاایران : در یک قابلمه متوسط آب سیب ، انیسون ، دارچین ، میخک  را مخلوط کرده به جوش بیاورید سپس از روی حرارت برداشته درش را بگذارید و 10-15 دقیقه کناری بگذارید تا ادویه ها به آب سیب طعم دهند.

*. سپس عسل را اضافه کرده هم بزنید تا حل شود.در صورت تمایل متناسب با ذائقه خودتان میتوانید عسل بیشتری اضافه کنید.آب لیمو را اضافه کرده و به همراه برشهای سیب و لیمو چوب دارچین و ستاره انیسون سرو نمایید .

 

خواص سیب :

*. یکی از بیماری هایی که به طور مشخص به علت پرخوری و مصرف مداوم منابع حیوانی (گوشت قرمز و چربی) و الکل بروز میکند، درد مفاصل و نقرس است. البته آمادگی ابتلا به این بیماری ارثی است. در موارد شدید، بیمار با دارو و کمپرس سرد درمان می شود. برای جلوگیری از گسترش و طولانی شدن بیماری پیروی از برنامه ی غذایی فاقد گوشت و چربی، لازم است. هم چنین سیب میوه ای بسیار باارزش است؛ چرا که هم چربی چندانی ندارد و هم موجب کاهش اوره می گردد.سیب خام یا پخته مانع تشکیل اسید اوریک در بدن می شود و پس از مصرف آن مقدار کلی اسیدهای ادرار، به ویژه اسید فرمیک افزایش می یابد. از این رو مصرف آن برای مبتلایان به درد مفاصل و نقرس توصیه می گردد.

 

اختصاصی آکاایران

 

نوشیدنی داغ سیب و لیمو
4 (80%) 21 رای