دستور تهیه 

آب طعم دار هندوانه ای

روش تهیه آب طعم دار هندوانه ای

 

مواد لازم آب طعم دار هندوانه ای :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
هندوانه مقداری 100 گرم / 23 کالری
ریحان تازه مقداری 100 گرم / 40 کالری
آب معدنی یا آب گاز دار مقدار لازم 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه آب طعم دار هندوانه ای :

*. هندوانه را خوب بشویید تا پوست سبز آن تمیز شود سپس بهمراه پوست به تکه های کوچک برش بزنید و داخل گوشت هندوانه را چنگال چند سوراخ ایجاد کنید.داخل پارچ آب را با یخ ، برش های هندوانه و برگ های ریحان پر کنید.

*. سپس به مدت ۱ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا طعم ها جذب یخ شود ، پس از این مدت به مقدار لازم آب داخل پارچ بریزید و مخلوط کنید ، آب طعم دار را صاف کنید و داخل لیوان بریزید و نوش جان کنید.

 

خواص هندوانه :

*. جالب است بدانید که هندوانه تنها میوه ای است که نسبت به میوه ها و سبزی جات دیگر دارای مقدار بیشتری بتاکاروتن است.هندوانه میوه ای است که حاوی میزان بالایی الکترولیت سدیم و پتاسیم است که آن را از طریق عرق دفع می کنیم.

*. هندوانه همچنین سرشار از ویتامین های B است که برای تولید انرژی حیاتی هستند. متخصصین تغذیه توصیه می کنند که هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین B6، B1 و منیزیم است. این میوه بخاطر میزان بالای آبی که در خود دارد که تقریباً درصد آن را می گیرد و ارزش کالری آن، جزء باارزش ترین میوه ها دسته بندی می شود.

*. هندوانه خاصیت خنک کنندگی خاصی دارد و به طرز شگرفی سرشار از سیترولین بوده که آمینو اسیدی است که بدنمان برای ساخت یک آمینواسید دیگر، آرژنین، که در چرخه اوره برای از بین بردن آمونیاک استفاده می شود، مصرف می کند.

 

منبع : ایران کوک

گردآوری : آکاایران

 

آب طعم دار هندوانه ای
4 (80%) 21 رای