آکاایران: طرز تهیه هات چاکلت یا شکلات داغ، نوشیدنی با کلاس و پر طرفدار کافی شاپ ها برای کدبانوهایی که می خواهند آن را در منزل برای عزیزانشان تهیه و سرو کنند، در این مطلب هفت نکته مهم و کاربردی برای تهیه این نوشیدنی ارائه شده است.

روش اصلی طرز تهیه هات چاکلت ، تهیه آن با شکر می باشد که می توان از عسل یا شکر قهوه ای نیز استفاده کرد اما طعم آن کمی تغییر خواهد کرد. مردم اروپا هات چاکلت یا شکلات داغ را با نان هایی به نام کراسان که حلزونی چند لایه می باشد، سرو می کنند.

طرز تهیه هات چاکلت یا شکلات داغ همراه با نکاتی برای تهیه آن

مواد لازم برای ۴ نفر :

پودر کاکائو : ۱/۳ فنجان

شکر : ۳/۴ فنجان

شیر : ۳/۵ فنجان

آب جوش : ۱/۳ فنجان

وانیل و نمک : نوک قاشق چایخوری

 نوشیدنی

دستور تهیه هات چاکلت :

پودر کاکائو، شکر و نمک را با هم مخلوط کرده و این مخلوط را در ظرف شیر داغ کن بریزید و آب جوش را به آن اضافه و همه را با هم مخلوط نمایید. سپس شیر را به آن اضافه کرده و ظرف را روی حرارت قرار دهید تا نوشیدنی شما کاملا داغ شود. زمانی که از داغ شدن مخلوط مطمئن شدید، وانیل را نیز به نوشیدنی بیفزایید و هم بزنید.

نوشیدنی شکلات داغ را در ۴ فنجان تقسیم کرده، بنا یه ذائقه خود می توانید کمی خامه نیز اضافه کنید. خامه کالری زیادی دارد که انرژی این نوشیدنی را چند برابر می کند. نوشیدنی هات چاکلت آماده سرو کردن می باشد.

طرز تهیه هات چاکلت (شکلات داغ) و نکات ایجاد طعم واقعی -آکاطرز تهیه هات چاکلت نوشیدنی داغ آشپزی

هفت نکته مهم و کاربردی در طرز تهیه هات چاکلت :

• هات چاکلت نوشیدنی غلیظ و به رنگ قهوه ای سوخته است. در این نوشیدنی فقط باید از پودر کاکائو استفاده شود. و هرچه رنگ پودر کاکائو تیره تر، و بوی آن خوشایندتر باشد، هات چاکلت طعم واقعی تری خواهد داشت.

حتما بخوانید:  دم کردن قهوه با 5 روش متفاوت و معرفی انواع قهوه

• کسانی که دوست دارند نوشیدنی شکلات داغ غلیظ بنوشند، باید از شیر پر چربی و پودر کاکائویی بیشتری در تهیه آن استفاده نمایند.

• نوع کلاسیک نوشیدنی هات چاکلت بدون خامه است، اما بنا به علاقه و ذایقه افراد، خامه را می توان افزود.

 نوشیدنی

• اضافه کردن شکلات های تند رنده شده به نوشیدنی شکلات داغ  طعم خاصی می دهد که می توانید طبق ذائقه خود اضافه کردید.

• اگر فردی لاغر می خواهد این نوشیدنی را استفاده کند بهتر است خامه و کمی پودر نارگیل به آن اضافه نماید.

• کسانی که مبتلا به چربی خون هستند، در تهیه این نوشیدنی باید از شیر کم چرب و یا بدون چربی استفاده نمایند و از افزدون خامه به آن، اجتناب کنند.

• کسانی که به دیابت مبتلا هستند نیز باید مقدار شکر مصرفی را به حداقل برسانند و این نوشیدنی را با شیرینی های مخصوص افراد دیابتی و یا آن را با عسل شیرین کرده و نوش جان نمایند.

طرز تهیه هات چاکلت (شکلات داغ) و نکات ایجاد طعم واقعی -آکاطرز تهیه هات چاکلت نوشیدنی داغ آشپزی

در طرز تهیه هات چاکلت مانند نوشیدنی کاپوچینو باید مقداری کف بر روی فنجان ایجاد شود. برای این کار باید از شیر پر چرب استفاده و آن را حرارت دهید تا مقدار زیادی کف کند. هات چاکلت مناسب برای وعده صبحانه و میان وعده عصر می باشد که آن را تهیه و در کنار عزیزانتان نوش جان فرمایید.

.

منبع :