آکاایران: هر فصلی نوشیدنی مخصوص به خودش را دارد و شیر تنها نوشیدنی ای است که با افزودن مغزها و طعم دهنده های دیگر به صورت گرم و سرد در هر فصلی می شود از آن استفاده کرد. ما امروز به شما طرز تهیه شیر پسته را برای روزهای گرم سال آموزش می دهیم.

در این هوای گرم و روزهای بلند تابستان خوردن یک نوشیدنی خنک و خوشمزه که در عین حال انرژی مورد نیاز بدن ما را تامین کند حسابی می چسبد. ما در مجله اینترنتی آرگا به شما طرز تهیه شیر پسته آموزش می دهیم.

نوشیدنی های مخلوط با شیر همچون نوشیدنی شیر موز، شیر پسته و… علاوه بر طعم و مزه ایده آلی که دارند سالم و مقوی نیز می باشند.

مواد لازم:

  • یک عدد موز
  • هفتصد گرم بستنی وانیلی
  • پانصد گرم شیر یخ زده
  • نصف قاشق چای خوری پودر ثعلب
  • ۳ قاشق غذا خوری پودر پسته

طرز تهیه شیر پسته:

برای آماده کردن شیر پسته خوشمزه ابتدا یک عدد موز را داخل مخلوط کن ریخته می شود و خوب هم می زنیم بعد که خوب از حالت اولیه خارج شد بستنی وانیلی را به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا خوب ترکیب شوند بعد از این کار، در طرز تهیه شیر پسته لازم است شیر یخ زده را به بقیه مواد بیفزاییم و بعد از اینکه با موز و بستنی هم زده شد می توانیم پودر ثعلب و پودر پسته را با آنها مخلوط کنیم. بعد معجون آماده شده را در لیوان ها یا جام های مخصوصی که آماده کرده بودیم ریخته می شود و برای تزیین شیر پسته می توانیم از پودر پسته, خلال پسته, پسته کامل, پودر نارگیل و تیکه های موز استفاده کنیم.

حتما بخوانید:  روش تهیه سه نوشیدنی سرد ساده و خوشمزه

طرز تهیه شیر پسته با طعم و مزه فوق العاده عالیطرز تهیه شیر پسته نوشیدنی سرد آشپزی

آکاایران: طرز تهیه شیر پسته با طعم و مزه فوق العاده عالی

مواد لازم برای تهیه شیر پسته مخصوص:

  • سه قاشق غذا خوری عسل
  • سیصد گرم بستنی ساده
  • چهار لیوان شیر سرد
  • صد گرم مغز پسته

طریقه آماده کردن شیر پسته مخصوص:

برای درست کردن این نوشیدنی خوشمزه, عسل را با بستنی و شیر سرد به همراه مغز پسته ها در مخلوط کن ریخته اجازه می دهیم تا کاملا باهم ترکیب شوند وقتی مایع یک دستی به دست آمد آن را درون لیوان های آماده شده جهت سرو ریخته می شود و با خلال پسته یا پودر نارگیل تزیینش می کنیم. همه از خواص مفید و فراوان شیر مطلع هستید پس بهتر است از فواید پسته هم بدانید که مجاری کبد را باز می کند, معده را تقویت می کند و در درمان سرفه های سخت همانند مسکن عمل می کند.

 نوشیدنی

با تهیه و نوش جان کردن این نوشیدنی پر خاصیت در این فصل گرم  از پیشنهاد ما لذت ببرید.

.

منبع : arga.ir

طرز تهیه شیر پسته با طعم و مزه فوق العاده عالی
4 (80%) 21 رای