غذاهای روسیه

طرز تهیه غذاهای روسی

مواد لازم غذای روسی :

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
روغن زیتون یک قاشق غذاخوری 100 گرم / 0 کالری
پیازچه خلال شده یک دسته 100 گرم / 34 کالری
سیر خرد شده یک حبه 100 گرم / 120 کالری
گوجه فرنگی پوست گرفته و خرد شده 4عدد 100 گرم / 15 کالری
آرد سبوس دار 3 قاشق غذاخوری نامشخص
شیر 4 قاشق غذاخوری 100 گرم / 110 کالری
خامه زده شده دو سوم لیوان 100 گرم / 250 کالری
تخم مرغ 4 عدد 100 گرم / 147 کالری
جعفری خرد شده 2 قاشق غذاخوری 100 گرم / 25 کالری
کره نرم شده 2 قاشق غذاخوری 100 گرم / 104 کالری
نمک و فلفل سیاه به میزان کافی 100 گرم / 0 کالری

روش تهیه غذای روسی :

*. آکاایران : فر را روی 180 درجه سانتی گراد یا 350درجه فارنهایت بگذارید. روغن را درماهی تابه ای گرم کنید و پیازچه ها را در آن به مدت سه دقیقه تفت دهید. سیر را اضافه کنید وچند دقیقه حرارت دهید تا زمانی که سیر وپیازچه ها نرم شوند.در این هنگام سیر و پیازچه ها را در کف یک ظرف سرامیکی یا پیرکس که آن را چرب کرده اید.

*. خوب پخش کنید و گوجه فرنگی ها را هم به صورت لایه ای روی آن بپاشید. آرد و شیر را درکاسه ای دیگر آنقدر بزنید تا یکدست شود و خامه را کم کم به آن اضافه کنید، سپس با تخم مرغ هامخلوط کنید. مایع را به مخلوط کره و جعفری اضافه کنید و با نمک و فلفل خوب هم بزنید.

*. در مرحله بعد مخلوط تخم مرغ را روی سبزیجات بریزید و مدت 40-45 دقیقه در فربگذارید، یعنی آنقدر که وقتی چاقو را در داخل آن فشار می دهید آب نداشته باشد. بعد از این که خنک شد، آن را ببرید و در ظرف بچینید.امیدواریم با تهیه این غذاها روسی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

 

خواص پیازچه :

*. پیازچه غنی از کروم است. کروم نوعی ماده معدنی ضروری است که بدن از آن برای تنظیم گلوکز، سوخت و سازبدن و ذخیره سازی ماکرونوترینت ها استفاده می نماید. در واقع کروم جزئی از فاکتور تحمل گلوکز است.همچنین کروم باعث کاهش کلسترول تام همراه با افزایش کلسترول خوب(HDL) و کاهش تری گلیسیرید می شود.

 

اختصاصی آکاایران

 

گردآوری توسط بخش غذاهای اروپایی سایت آکا
غذاهای روسی، انواع غذای روسی غذاهای روسی - طرز تهیه دراچنا روسی
4.1 (82%) 53 رای