خوراک میگو جنوبی

خوراک میگو و قارچ

مواد لازم خوراک میگو :

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
پیاز متوسط ۳ عدد یک عدد / 5 کالری
فلفل دلمه ای سبز ۱ عدد 100 گرم / 15 کالری
زنجبیل نرم شده ۱ قاشق چایخوری 100 گرم / 49 کالری
سیر تازه له شده ۱ قاشق چایخوری 100 گرم / 120 کالری
نمک ۱ قاشق چایخوری 100 گرم / 0 کالری
پود فلفل قرمز ۱ قاشق چایخوری 100 گرم / 0 کالری
آبلیمو ۲ قاشق غذاخوری یک قاشق / 5 کالری
میگوی یخ زده ۳۵۰ گرم 100 گرم / 100 کالری
روغن ۳ قاشق غذاخوری 100 گرم / 0 کالری
رب گوجه فرنگی ۴۰۰ گرم 100 گرم / 76 کالری
گشنیز تازه برای تزئین 100 گرم / 20 کالری

طرز تهیه خوراک میگو :

*. با استفاده از یک چاقوی تیز پیاز و فلفل سبز را خرد کنید.زنجبیل،سیر،نمک و فلفل را در کاسه کوچکی با هم مخلوط کنید. آبلیمو را به آن افزوده و مخلوط کنید تا به شکل خمیری در آید.میگوها را در ظرف آب سردی قرار داده و کنار بگذارید تا یخش باز شود. آن را کاملا خشک کنید.

*. روغن را در ماهیتابه ای گرم کرده پیاز را به آن افزوده و سرخ کنید تا طلایی شود.مخلوط ادویه را به پیاز افزوده حرارت را کم کنید و بپزید و به مدت سه دقیقه به هم بزنید و خوب مخلوط کنید.گوجه فرنگی را خرد کرده و به آن افزوده.

*. سپس رب گوجه فرنگی و فلفل سبزها را اضافه کرده و به مدت ۷-۵ دقیقه بپزید و گاهگاهی بهم بزنید.میگوها را به ماهیتابه اضافه کرده و ده دقیقه بپزید،گاهگاهی بهم بزنید. آنرا با گشنیز تزئین کرده و با برنج پخته و سالاد سبز تازه صرف کنید.

 

خواص میگو :

ضد فشارخون

*. میگو از منابع اسیدهای چربی از خانواده امگا 3 است که دریافت آن به کنترل فشارخون کمک می کند. البته توصیه می شود این ماده غذایی در هنگام تهیه با حداقل روغن و نمک طبخ شود، در این صورت به گزینه ای مناسب برای کاهش سطح فشارخون تبدیل خواهد شد زیرا سرخ کردن آن در روغن، کالری بیشتر به بدن می رساند و باعث افزایش وزن می شود که خود از عوامل بروز فشارخون است.

 

اختصاصی آکاایران

خوراک میگو، طرز تهیه خوراک میگو با گوجه فرنگی
4 (68%) 63 رای