پیراشکی سیب زمینی بدون گوشت

پیراشکی سیب زمینی

 

مواد لازم پیراشکی سیب زمینی :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
سیب زمینی 6 عدد 100 گرم / 75 کالری
روغن 2 قاشق غذاخوری 100 گرم / 0 کالری
آرد 4 لیوان 100 گرم / 360 کالری
شکر 1 قاشق چایخوری 100 گرم / 400 کالری
نمک 1 قاشق چایخوری 100 گرم / 0 کالری
مخمر فوری 1 قاشق چایخوری 100 گرم / 180 کالری
آب گرم 1 و 1/2 لیوان 100 گرم / 12 کالری
کره 3 قاشق غذاخوری 100 گرم / 737 کالری
پیاز 1 عدد 100 گرم / 5 کالری
روغن زیتون 1 قاشق غذاخوری 100 گرم / 0 کالری
نمک و فلفل مقدار لازم 100 گرم / 0 کالری

 

طرز تهیه پیراشکی سیب زمینی :

*. سیب زمینی ها را پوست بکنید و خرد کنید و داخل قابلمه ای بریزید و آب اضافه کنید تا روی سیب زمینی ها پوشانده شود ، قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید تا سیب زمینی ها بپزند سپس سیب زمینی ها را بکوبید تا نرم شوند.

*. کره و روغن زیتون را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید ، پیاز خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا پیاز نرم و طلایی شود سپس مخلوط پیاز داغ و کره را با سیب زمینی مخلوط کنید و کنار بگذارید.

 

پیراشکی سیب زمینی در فر

پیراشکی سیب زمینی در فر

 

*. برای تهیه خمیر مخمر خشک را داخل کاسه ای بریزید و آب گرم را اضافه کنید ، مخلوط کنید و 5 دقیقه کناری قرار دهید سپس روغن و مخلوط آرد ، نمک و شکر را اضافه کنید و با دست مخلوط نمایید تا خمیر نرمی بدست بیاید.

*. خمیر را داخل کاسه ای که چرب کرده اید بگذارید ، روی ظرف را با نایلون بپوشانید و 30 دقیقه در جای گرمی استراحت دهید سپس خمیر را کمی ورز دهید و 1 ساعت دیگر بگذارید استراحت کنید.

 

پیراشکی سیب زمینی با گوشت

پیراشکی سیب زمینی با مرغ

 

*. روی سطح کار آرد بپاشید و خمیر را روی سطح کار قرار دهید و به تکه های یکسان تقسیم کنید ، خمیرها را به نوبت کف دست تان گرد پهن کنید و مقداری از مایه سیب زمینی داخل خمیر بگذارید و خمیر را از وسط تا کنید ، لبه های خمیر با فشار دست به هم بچسبانید.

*. داخل قابلمه روغن بریزید و پس از اینکه داغ شد خمیرهای سیب زمینی را اضافه کنید و با حرارت متوسط سرخ کنید ، پس از اینکه یک طرف طلایی شد برگردانید تا طرف دیگر آن نیز طلایی شود ، پیراشکی ها را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن اضافی شان برود سپس همراه با سس دلخواه سرو کنید.

*. نکته ها : میتوانید داخل این پیراشکی از تکه های کالباس و پنیر پیتزا هم استفاده کنید ، دقت کنید که خمیر را با اضافه کردن آرد بیش از حد سنگین نکنید.

 

خواص زیتون :

*. جویدن برگ زیتون برای از بین بردن زخم های دهان مفید است.

*. برای رفع سستی فلج و لقوه و تقویت نیروی جنسی باید 80 گرم روغن زیتون را با 14 گرم کندر و 16 گرم سیاه دانه مخلوط کرده و بمدت سه روز از آن بخورید.

*. مصرف روغن زیتون از امراض قلبی و سرطان جلوگیری می کند و بالاخره روغن زیتون بهترین روغن برای پخت و پز می باشد زیرا در اثر حرارات خراب نمی شود.

 

منبع : ایران کوک

گردآوری : آکاایران

 

گردآوری توسط بخش غذاهای فصلی ، غذاهای فصل سایت آکا
پیراشکی سیب زمینی - طرز تهیه پیراشکی سیب زمینی شکم پر
4 (76%) 36 رای