در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه سوپ با مایکروفر را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آکاایران: همان طور که می دانید یکی از سریع ترین روش های پخت غذا، استفاده از مایکروفر یا مایکروویو است ولی گاهی همین ها نیز برای پخت بعضی مواد، سرعت عمل ندارند. به عنوان مثال، اگر هوس خوردن سوپ لبو کرده اید اما زمان زیادی برای پخت لبو ـ حتی در مایکروفر ـ ندارید، می توانید لبو را به صورت پخته خریداری کرده و بقیه مراحل پخت را به مایکروفر بسپارید. پس با آکاایران همراه شوید تا طرز تهیه سوپ لبو با مایکروفر را آموزش ببینید.

سوپ با مایکروفر
 

طرز تهیه سوپ لبو

مواد لازم برای 6 نفر:

* یک عدد پیاز (خرد شود)
* 350 گرم سیب زمینی (نگینی خرد شود)
* یک عدد سیب خوراکی کوچک
* 3 قاشق سوپ خوری آب
* یک قاشق چای خوری زیره
* 500 گرم لبوی پخته
* یک عدد برگ بو
* نوک قاشق چای خوری پودر آویشن
* یک قاشق چای خوری آب لیمو ترش
* دو و نیم پیمانه آب مرغ یا مخلوط آب و قرص های عصاره مرغ یا سبزیجات
* 4 قاشق سوپ خوری خامه
* چند برگ شوید برای تزئین
* نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه:

1. یک ظرف گود مخصوص مایکروفر را آماده کنید و پیاز، سیب زمینی، سیب و آب را در آن بریزید و پس از گذاشتن در ظرف، مواد را با قدرت 100 درصد و به مدت 10 دقیقه در مایکروفر بپزید.
2. پس از این مدت، زیره سبز را روی مواد بپاشید و یک دقیقه دیگر با همان قدرت حرارت دهید.
3. لبوی پخته و خردشده را به همراه برگ لبو، آویشن، آب لیموترش و آب مرغ گرم شده به مواد اضافه کنید، در ظرف را بگذارید و دوباره آن را به مدت 12 دقیقه روی حداکثر قدرت در مایکروفر حرارت دهید؛ فقط توجه داشته باشید در نیمه های این مدت یک بار در مایکروفر را باز کرده و مواد را هم بزنید.
نکته: آب مرغ را پیش از اضافه کردن به مواد، روی اجاق گاز یا در مایکروفر گرم کنید.
4. ظرف را از مایکروفر خارج کنید و بدون در به مدت 5 دقیقه کناری بگذارید تا حرارت آن کمی از دست برود. سپس برگ بو را از داخل مواد بیرون آورده و بقیه سبزیجات را صاف کنید. در ضمن، آب آن را نیز در کاسه دیگری نگه دارید. حالا سبزیجات پخته صاف شده را داخل دستگاه غذاساز یا خردکن بریزید تا به صورت پوره درآید و کرم مانند شود.
5. ظرف دیگری آماده کرده و پوره را به همراه آب مرغ در آن بریزید و خوب با هم مخلوط کنید. پس از آن، مخلوط را با نمک و فلفل، طعم دار کنید. سپس در ظرف را گذاشته و به مدت 4 تا 5 دقیقه با حداکثر قدرت در مایکروفر حرارت دهید تا سوپ داغ و آماده شود. حالا تنها کافی است آن را به کاسه بزرگی منتقل کرده و روی سوپ را با خامه و چند برگ شوید تزئین کنید.

امیدواریم با تهیه این سوپ لبوی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: آشپزی آکا

گردآوری توسط بخش آشپزی با مایکروفر سایت آکا
سوپ با مایکروفر، طرز تهیه سوپ لبو با مایکروفر
4 (62%) 69 رای