در این بخش از سایت آکاایران طرز تهیه کباب بختیاری را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

 

کباب بختیاری عکس

طرز تهیه کباب بختیاری در تابه

 

مواد لازم کباب بختیاری حلزونی :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
فیله مرغ 5 عدد 100 گرم / 200 کالری
نمک و فلفل به مقدار لازم 100 گرم / 0 کالری
زعفران 2/1 قاشق چایخوری 100 گرم / 310 کالری
پیاز کوچک خلال شده 1 عدد 100 گرم / 36 کالری
روغن زیتون یا مایع 3 قاشق سوپخوری 100 گرم / 0 کالری
سیخ کباب چوبی یا فلزی به تعداد نامشخص

 

طرز تهیه کباب بختیاری حلزونی :

*. ابتدا فیله ها را بدون اینکه برش بزنید با نمک و فلفل و خلال پیاز و زعفران مزه دار کنید سپس روغن را اضافه کنید مخلوط نمائید و در یخچال به مدت 2 تا 3 ساعت استراحت دهید . برای گوشت گوساله بهتر است 1 قاشق سوپخوری ماست هم به آن اضافه کنید تا رنگ قرمزی گوشت به صورتی خوشرنگ تبدیل شود.

*. سپس بصورت حلقه ای دور خود بپیچید و در سیخ فرو کنید به اینصورت که یک مرغ، یک فیله گوسفند، یک در میان در هر سیخ می توانید 4 تا 5 عدد گوشت فیله بزنید . در صورتی که بتوانید و امکانات ایجاب می کند بر روی آتش کباب می کنیم در دیس می کشیم و در کنار آن گوجه فرنگی کباب شده و حلقه لیمو ترش قرار می دهیم در صورت نداشتن.

*. امکانات کباب کردن با مقداری روغن در ماهیتابه ای روی حرارت ملایم سرخ می کنیم و به شکل فوق آنرا تزئین می کنیم این کباب هم از نظر مزه و هم از نظر شکل ظاهر زیبا و خوشمزه می باشد در ضمن می توانید در فر هم کباب کنید . در صورت نداشتن فیله گوسفند می توان برشهای باریکی هم اندازه فیله گوسفند از فیله گوساله استفاده کرد .

 

خواص زیتون :

*. زیتون رسیده از نظر طب قدیم ایران گرم و قابض است و میوه نارس زیتون سرد و خشک است و روغن زیتون گرم و خشک است . برگ درخت زیتون نیز گرم و خشک می باشد دم کرده برگ زیتون داروی خوبی برای پائین آوردن فشار خون می باشد .

 

اختصاصی آکاایران

 

کباب بختیاری، طرز تهیه کباب بختیاری حلزونی
4.3 (86%) 56 رای