خورش کدو بادمجان با مرغ

خورش کدو و بادمجان

 

مواد لازم خورش کدو بادنجان :

 

مواد لازم اندازه مقدار / کالری
گوشت مغز ران یا ماهیچه ۷۵۰ گرم 100 گرم / 320 کالری
پیاز خرد شده ۱ عدد 100 گرم / 5 کالری
سیر خرد شده ۳ پره 100 گرم / 120 کالری
گوجه فرنگی ۴ عدد 100 گرم / 15 کالری
بادنجان پوست کنده ۲ تا ۷ عدد 100 گرم / 17 کالری
کدو پوست کنده ۲ تا ۷ عدد 100 گرم / 18 کالری
نمک ۳ قاشق 100 گرم / 0 کالری
فلفل سیاه ۱ قاشق 100 گرم / 0 کالری
زرد چوبه ۱ قاشق 100 گرم / 0 کالری
دارچین نصف قاشق 100 گرم / 261 کالری
آب لیمو مقداری 100 گرم / 26 کالری

 

طرزتهیه خورش کدو بادنجان  :

*. آکاایران : پیازها را در ظرفی سرخ می کنیم تا زمانیکه طلا یی شوند. گوشت را به پیازها اضافه کرده و سرخ می کنیم تا قتی که هیچ آبی نداشته باشد. اگر می خواهید سیر به آن اضافه کنید سیر را با گوشتها اضافه نمایید. سپس نمک و فلفل و دارچین و زرد چوبه را هم اضافه می کنیم و مواد را هم می زنیم.

*. گوجه فرنگی ها را نیز اضافه نموده و می گذاریم آهسته بجوشد .آب لیمو را هم می ریزیم و می گذاریم همه مواد برای ۲ ساعت با حرارت ملا یم بجوشند ویا تا هنگامی که گوشت کامل پخته شده باشد. هنگامیکه گوشت در حال پختن است.

*. بادنجان و کدو را نیز سرخ میکنیم تقریبا۱۰ یا ۱۵ دقیقه قبل از آماده شدن خورش کدوها و بادنجانها را در ظرف محتوی گوشت و پیاز می ریزیم و می گذاریم آهسته برای ۲۰ دقیقه بجوشند. همه این مواد باید در ظرف بزرگی باشند. این خورش با برنج داغ صرف می شود.

 

خواص دارچین :

*. استنشاق روغن دارچین، تمرکز ذهنی و حافظه را بهبود می بخشد. برای پیشگیری از فاسدشدن گوشت به عنوان نگهدارنده استفاده می شود. پاشیدن مخلوطی از روغن دارچین، میخک، اکالیپتوس، لیمو و رزماری ۹۹درصد باکتری های موجود در فضا را از بین می برد. افزودن آن به چای، گرفتگی سینه و مجرای تنفسی را التیام می بخشد. افزودن آن به چای و سوپ حالت تهوع را کاهش می دهد. در برخی بیماران مبتلا به آسم و دارای خلط غلیظ در سینه مفید می باشد.

 

اختصاصی آکاایران

 

گردآوری توسط بخش انواع خورشت ، خورش ، قلیه سایت آکا
خورش کدو بادنجان
4.3 (86%) 58 رای